Partnerzy serwisu:

Kłodzko Miasto przemienia się w stację

inf. pras. 08.02.2020 227

arrow
arrow
Kłodzko Miasto przemienia się w stację
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Kłodzko Miasto przemienia się w stację
Kłodzko Miasto przemienia się w stację
Kłodzko Miasto przemienia się w stację
Kłodzko Miasto staje się stacją. Przebudowane są tory i powstaje dodatkowy peron. Odnawiane jest przejście podziemne. Inwestycja za blisko 60 mln zł finansowana jest z budżetu państwa.
Jak zaznacza PKP PLK, w Kłodzku Mieście podróżni cały czas mogą korzystać z pociągów. Równocześnie, na zabezpieczonej części stacji widać efekty prac. Wykonawca buduje dodatkowy peron nr 2. Zamontowane są już pierwsze segmenty. Powstaje szyb windy, która ułatwi podróżnym dostęp z przejścia na poziomie ulicy na peron. Betonowane są fundamenty wiaty. Również na peronie nr 1 są już umieszczone żelbetowe części, które stopniowo zastępują starą konstrukcję.

Zmienia się przejście pod torami. Jego ściany i podłoga będą wyłożone płytami. Trwają prace przy budowie pochylni, którą podróżni wygodne wejdą na peron nr 1, od ulic Lutyckiej i Kościuszki. Przygotowywane są też instalacje dla urządzeń zabezpieczenia ruchu kolejowego. Pomiędzy stacją Kłodzko Główne, a posterunkiem Kłodzko Nowe jest już nowy tor. Zamontowano nowe rozjazdy. Gruntownie odnowione, wyczyszczone i zabezpieczone, są przęsła pobliskiego wiaduktu kolejowego, nad ul. Kościuszki.

Na stacji Kłodzko Miasto do dwóch torów zostaną dobudowane i zelektryfikowane dwa dodatkowe tory. Nowa nastawnia oraz dziewięć rozjazdów zapewni sprawny i bezpieczny przejazd większej liczby pociągów w kierunku: Kudowy, Międzylesia, Kamieńca Ząbkowickiego i Wałbrzycha. Dotychczasowy przystanek Kłodzko Miasto do 2021 r. będzie stacją; to znaczy, że pociągi będą mogły w centrum miasta zaczynać i kończyć trasę.

Wartość przedsięwzięcia wynosi 59 778 672.26 zł (netto). Inwestycja jest realizowana ze środków budżetowych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony