Partnerzy serwisu:

KIO unieważnia unieważnienie przetargu PKP IC na terminale mobilne

Jakub Madrjas 15.12.2017 2,2k

KIO unieważnia unieważnienie przetargu PKP IC na terminale mobilne
Fot. PKP IC
Kontrowersyjny przetarg na dostawę terminali mobilnych dla PKP Intercity wydaje się nie mieć końca. Krajowa Izba Odwoławcza nakazała PKP Intercity doprowadzić postępowanie do końca.
15 listopada PKP Intercity poinformowało o unieważnieniu postępowania  na dostawę 2150 terminali mobilnych w formie leasingu na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 7 Prawa Zamówień Publicznych. Przewoźnik wyjaśniał, że postępowanie przetargowe obarczone było niemożliwą do usunięcia wadą (...) utrudniającą uczciwą konkurencję. 

Na to, że przetargu może nie udać się rozstrzygnąć wskazywały duże kontrowersje, o których pisaliśmy wielokrotnie. Jak się jednak okazało, nie jest to koniec sprawy. Konsorcjum TK Telekom i S&T Services odwołało się bowiem od unieważnienia postępowania. 

W tym tygodniu Krajowa Izba Odwoławcza orzekła, że odwołując postępowanie, PKP Intercity naruszyło Prawo zamówień publicznych. Dlatego też odwołanie zostało uwzględnione. Jak informuje rzeczniczka Izby Magdalena Grabarczyk, KIO nakazała PKP Intercity unieważnienie czynności unieważnienia postępowania. Przewoźnik zatem musi jednak dokonać wyboru wykonawcy.

Co ciekawe, to nie jedyne tego typu orzeczenie KIO w ostatnim czasie. Kilka dni temu Izba nakazała unieważnić unieważnienie przetargu spółce PKP Polskie Linie Kolejowe. Pisaliśmy o tym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony