Partnerzy serwisu:

Kino letnie z PKP SA na dworcu Gdynia Główna

inf. prasowa 13.08.2017 1,1k

Kino letnie z PKP SA na dworcu Gdynia Główna
Gdynia GłównaFot. Barbara Maliszewska, CC BY-SA 3.0 pl
W wakacyjny weekend (18–19 sierpnia) zapraszamy na bezpłatne projekcje filmowe w ramach akcji „Kolej na Kino z PKP Intercity i Legalną Kulturą”. W piątkowy i sobotni wieczór czekamy na kinomanów na dworcu Gdynia Główna. Na ekranie pojawią się m.in. hity komediowe, opowieść o muzycznym fenomenie "Sugar Man" i słodko-gorzki film Kingi Dębskiej "Moje córki krowy". Filmy wybrała Fundacja Legalna Kultura w ramach promocji legalnych źródeł kultury.
PKP SA zaprasza mieszkańców Trójmiasta, przebywających tutaj turystów oraz pasażerów, którzy znajdą się na stacji w piątkowy i sobotni wieczór na filmy pod chmurką. Projekcje filmowe są zaplanowane od 21:00. Wygodne leżaki będą czekać na kinomanów tuż przy stacji kolejowej Gdynia Główna. Przed seansami zaplanowane są konkursy i zabawy dla widzów oraz emisje kronik Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Dzień 1
20:00 – konkursy dla widzów, projekcje kronik Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni
21:00 – "Vicky Cristina Barcelona"
22:45 – "Moje córki krowy"

Dzień 2
20:00 – konkursy dla widzów, projekcje kronik Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni
21:00 – "O północy w Paryżu"
22:45 – "Sugar man"

Partnerzy wydarzenia

Fundacja Legalna Kultura prowadzi opartą na pozytywnym przekazie kampanię społeczną, zajmuje się edukowaniem w zakresie prawa autorskiego, dostępności legalnych źródeł kultury i zagrożeń związanych z piractwem. Fundacja pokazuje, że kultura to wspólnota twórców i odbiorców. Prowadzi między innymi projekty „W czerni kina”, „Kultura na widoku”, „Otwarte Drzwi Do Kultury”, warsztaty dla uczniów i nauczycieli oraz portal www.legalnakultura.pl, na którym znajduje się jedyna w Polsce Baza Legalnych Źródeł Kultury.

Dodatkowo do projektu „Kolej na Kino z PKP Intercity i Legalną Kulturą” w ramach współpracy partnerskiej dołączyła Pomorska Fundacja Filmowa, która jest organizatorem i producentem 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ( FPFF) oraz PKP SA.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony