Partnerzy serwisu:

Kierowniczka pociągu Polregio doceniona za pomoc pasażerowi

inf. pras 03.02.2021 190

Kierowniczka pociągu Polregio doceniona za pomoc pasażerowi
Wczoraj w siedzibie Polregio w Warszawie odbyło się spotkanie, w trakcie którego przyznano nagrodę Annie Homernik, kierowniczce pociągu Regio nr 96312 kursującego w ramach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, której działania pomogły uratować życie pasażera.
Jak przypomina Polregio, 26 stycznia Pani Anna brała udział w akcji ratunkowej na peronie Gdańsk Port Lotniczy, gdzie nagle upadł i stracił przytomność mężczyzna. Jego reanimacji szybko podjął się podróżny przebywający wówczas na peronie. Po chwili do akcji ratunkowej tuż po wjeździe pociągu natychmiast dołączyła Pani Anna, która pomogła w akcji ratunkowej, używając defibrylatora będącego na wyposażeniu pociągu. Dzięki błyskawicznej reakcji i wspólnym wysiłkom powyższych osób, udało się uratować mężczyznę, który odzyskał funkcje życiowe w ciągu kilku kluczowych minut. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni przetransportowali go następnie do szpitala.

– Bardzo dziękuję podróżnemu i Pani Annie Homernik, kierownik pociągu, którzy przyczynili się do uratowania podróżnemu zdrowia, a najprawdopodobniej również życia. Jest niezwykle istotne, aby w tego typu sytuacjach jak najszybciej udzielić pomocy. Taka postawa, szczególnie w trakcie trwania pandemii COVID-19, bez wątpienia wzbudza podziw i uznanie, a dla innych stanowi wzór do naśladowania – powiedział Artur Martyniuk, prezes Polregio cytowany w komunikacie przewoźnika.

– Pracownicy Polregio codziennie troszczą się o bezpieczeństwo pasażerów w podróży oraz, co pokazuje postawa Pani Anny Homernik, w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. To doskonały przykład służby zgodnej z etosem kolejarza – podkreśla Martyniuk. Pani Anna Homernik w uznaniu za swoją postawę otrzymała podziękowania i okolicznościowy upominek z rąk prezesa Martyniuka. Dodatkowo otrzyma nagrodę pieniężną – poinformował przewoźnik. 
PARTNER DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony