Partnerzy serwisu:

Kierowca skazany na 8,5 roku więzienia za katastrofę Pendolino w Czechach

Jakub Madrjas 24.02.2016 1,1k

Kierowca skazany na 8,5 roku więzienia za katastrofę Pendolino w Czechach
Fot. Drážní inspekce
Na osiem i pół roku więzienia skazał sąd w Czechach kierowcę polskiej ciężarówki za spowodowanie katastrofy Pendolino, w której zginęły trzy osoby – podaje Informacyjna Agencja Radiowa.
Do katastrofy doszło 22 lipca w miejscowości Studeńka w Czechach. Pociąg Pendolino przewoźnika Ceske Drahy (Koleje Czeskie – CD) jadący w kierunku Pragi zderzył się z polskim TIR-em, który wtargnął na przejazd kolejowy na czerwonym świetle, co widać na opublikowanym w internecie filmie ze zderzenia.

W wyniku zderzenia zginęły trzy osoby. W czasie pierwszego posiedzenia Polak zeznał, że wjechał na skrzyżowanie, ponieważ zapory były podniesione, a on nie widział czerwonych świateł ostrzegawczych. Nie zjechał z przejazdu, ponieważ zapory były już opuszczone.

Jak informuje IAR, Polak za spowodowanie katastrofy czeskiego Pendolino usłyszał wyrok ośmiu i pół roku więzienia. Poza karą więzienia kierowca otrzymał też dziesięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Republiki Czeskiej. Mężczyźnie groziło dziesięć lat więzienia, ale sąd wziął pod uwagę, że do tej pory Polak nie był karany.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony