Partnerzy serwisu:

Kierowca ciężarówki wjechał pod pociąg w Świebodzinie

Michał Szymajda 27.04.2019 11k

W piątek 27 kwietnia w Świebodzinie będący pod wpływem alkoholu kierowca ciężarówki zatarasował przejazd kolejowo-drogowy. W ciężarówkę z naczepą wjechał z impetem pociąg towarowy.
Wypadek miał miejsce około godziny 18:30 na przejeździe kolejowym przy ulicy Sobieskiego w lubuskim Świebodzinie, na magistrali kolejowej E20.

Kierowca ciężarówki staranował pierwsze rogatki na przejeździe, pomimo że także urządzenia świetlne na przejeździe były sprawne. Zatrzymał się na torach, nie przekraczając rogatek z drugiej strony przejazdu. W tak pozostawiony na torach zestaw pełen plastikowego granulatu uderzył po chwili pociąg towarowy składający się z lokomotywy elektrycznej Traxx i wagonów cystern. Cysterny normalnie służące do przewozu produktów ropopochodnych były na szczęście puste. Czoło lokomotywy zostało zniszczone, wykoleił się jeden z wagonów w składzie.

Kierowca ciężarówki, 56-letni obywatel Ukrainy, w dobrym stanie przeżył wypadek. Nie chciał się poddać sprawdzeniu trzeźwości, dlatego został odwieziony do szpitala, gdzie zbadano mu krew. Badanie wykazało, że ma 1,3 promila alkoholu w organizmie. Trzeźwieje i dziś ma zostać przesłuchany.

Szlak kolejowy był zamknięty do północy, dla pasażerów organizowano komunikację zastępczą.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony