Partnerzy serwisu:

Kiedy wrócą pociągi do Zakopanego? [aktualizacja]

inf. pras., oprac. ms. 09.08.2021 8,6k

Kiedy wrócą pociągi do Zakopanego? [aktualizacja]
fot. M. Szymajda, Rynek Kolejowy
Nadal działa zastępcza komunikacja autobusowa na trasie Chabówka – Zakopane. Pociągi nie mogą kursować na tym odcinku z uwagi na podmycie toru przez ulewne deszcze. – Informacje o zmianach w komunikacji są w portalu pasażera, podróżni informowani są także na stacjach, przystankach i w pociągach – pisze PKP PLK.
Aktualizacja [godzina 17:00, 9 sierpnia]

Jak poinformowała PLK, od godz. 5.00 10 sierpnia przywrócony będzie rozkładowy ruch pociągów po zabezpieczonym torze. 9 sierpnia do próbnego obciążenia wykorzystano lokomotywy, które sprawdziły tymczasową konstrukcję zabezpieczającą tory kolejowe przy nasypie w Rabie Wyżnej. Po wykonaniu prób obciążeniowych, specjaliści zezwolili na przywrócenie ruchu pociągów na odcinku Chabówka – Zakopane. W miejscu osuwiska prędkość składów będzie ograniczona do 10 km/h, a tor obserwowany.

Przy uszkodzonym przez ulewne deszcze kilkudziesięciometrowym odcinku toru przez cały weekend pracowały służby PLK i spółki zależnej PNUIK Kraków. Oczyszczano teren, zabezpieczano nasyp. Specjaliści szacują, że poza czasowym zabezpieczeniem wykonie napraw nasypu zajmie ok. 10 dni.

Tymczasowa naprawa

Przy uszkodzonym kilkudziesięciometrowym odcinku toru, o którym pisaliśmy w piątek, przez cały weekend pracowały służby PLK. Oczyszczano teren, zabezpieczano nasyp. Przygotowano tymczasową, specjalną konstrukcje odciążającą. Takie rozwiązanie zmierza do jak najszybszego przywrócenia ruchu pociągów.

W poniedziałek, o ile nie będzie opadów, zaplanowano próby obciążeniowe z wykorzystaniem lokomotyw. Jeśli testy w ocenie ekspertów zakończą się pomyślnie, w nocy z poniedziałku na wtorek może być przywrócony ruch, ale z ograniczeniem prędkości i pod kontrolą w miejscu uszkodzenia nasypu. Pociągi wrócą na odcinek Chabówka – Zakopane i będzie bezpośrednia komunikacja z Krakowem.

Na odcinku między Rabą Wyżną a Sieniawą w nocy z czwartku na piątek wstrzymany został ruch pociągów. Ulewne deszcze spowodowały uszkodzenie skarpy, drogi i toru. Specjaliści szacują, że poza czasowym zabezpieczeniem wykonie napraw nasypu zajmie ok. 10 dni.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony