Partnerzy serwisu:

Kiedy przetarg na nowe pojazdy dla Pomorza?

Michał Szymajda 22.10.2021 3,2k

Kiedy przetarg na nowe pojazdy dla Pomorza?
Fot. Newag (zdjęcie ilustracyjne)
Województwo pomorskie wciąż nie ogłosiło zapowiadanego przetargu na aż 44 elektryczne zespoły trakcyjne. Kiedy będzie to miało miejsce?
W rozmowie z Pulsem Gdańska urząd marszałkowski nie chce deklarować konkretnych terminów, choć podkreśla, że dokładnie wie, jakie pojazdy i ile ich chce nabyć. Prawdopodobnie podstawowy zakres zamówienia będzie opiewać tylko na kilka pojazdów, a pozostałe elektryczne zespoły trakcyjne zakupione zostaną w ramach prawa opcji? Dlaczego w taki sposób? Wciąż nie ma zatwierdzonego unijnego dofinansowania na kolejne lata. A urząd chciałby takich pojazdów kupić nawet 44.

– Dokumentacja przetargowa jest przygotowana. W związku z faktem, iż uruchomienie opcji jest uzależnione od np. terminu podpisania umowy na wsparcie ze środków UE tego projektu. Aktualnie czekamy na ustalenie tej daty – mówi w rozmowie z portalem Puls Gdańska Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Prawdopodobnie przetarg zostanie opublikowany do końca roku. Miało się to stać jednak już w lipcu.

W podobnej formule chciało kupić tabor PKP SKM Trójmiasto, tu jednak unijne finansowanie nie jest problemem. Jest nim brak wkładu własnego operatora. Pierwszy przetarg na zakup jednego ezt z rozbudowaną opcją nie spotkał się z zainteresowaniem potencjalnych producentów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony