Partnerzy serwisu:

Kiedy dojedziemy pociągiem do Bielawy?

Michał Szymajda 28.08.2019 9,1k

Kiedy dojedziemy pociągiem do Bielawy?
Pociąg KD na stacji w ŚwidnicyFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Trwają prace przy rewitalizacji linii kolejowej 341 od Dzierżoniowa do Bielawy. Jest niemal pewne, że pociągi do Bielawy dotrą jeszcze w tym roku.
Prace mające doprowadzić do przejezdności linii, a także jej unowocześnienia, to efekt przekazania linii przez PKP SA na rzecz dolnośląskiego samorządu. Miało to miejsce w grudniu 2018, a już miesiąc później Dolnośląska Służba Dróg i Kolei – nowy zarządca linii – rozpisał przetarg na jej remont. 22 marca podpisano wykonawcę prac, którym został Infrakol oraz Protel

Prace miały zostać zakończone z końcem sierpnia, a według pierwszych zapowiedzi powrót pociągów miał mieć miejsce we wrześniu. Prace przsunęły się jednak nieznacznie, co musi prowadzić do korekty tych planów.

– Prace przy rewitalizacji linii kolejowej między Dzierżoniowem a Bielawą są bardzo zaawansowane i we wrześniu główny zakres robót zostanie zakończony. Połączenie kolejowe na tej linii uruchomimy najszybciej jak to będzie możliwe – poinformował Michał Nowakowski, rzecznik prasowy dolnośląskiego urzędu wojewódzkiego.

Rzecznik zaznacza, że obecnie także PKP PLK wykonuje własne prace modernizacyjne na blisko 2-kilometrowym odcinku w obrębie stacji w Dzierżoniowie, w miejscu przed włączeniem do części linii, którą samorząd województwa przejął i rewitalizuje.

– Uruchomienie połączeń do Bielawy jest uzależnione od zakończenia przez PKP PLK tych robót. Przewidujemy, że jeszcze w październiku pociągi Kolei Dolnośląskich pojadą przez Dzierżoniów do Bielawy – prognozuje Nowakowski. „Rynek Kolejowy” ocenia, że najbardziej prawdopodobna data to 20 października. Od tego dnia obowiązywać będzie druga jesienna korekta rozkładu jazdy na sieci kolejowej PKP PLK.

Rozkład jazdy pociągów do Bielawy nie jest jeszcze znany. O tym jak będzie wyglądać linia po remoncie piszemy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe linie kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony