Partnerzy serwisu:

KD: Rosną przewozy pomiędzy Wrocławiem a Dreznem

Michał Szymajda 26.04.2016 506

KD: Rosną przewozy pomiędzy Wrocławiem a Dreznem
Rosną przewozy pomiędzy Wrocławiem a DreznemFot. KD
Koleje Dolnośląskie notują stały wzrost przewozów pociągami relacji Drezno – Wrocław. Dane z liczenia podróżnych w dniach od 14 do 21 marca są bardzo optymistyczne – średnio w każdym pociągu w marcu na odcinku polskim przejechało 218 osób, z czego 20 przekraczało granicę między Zgorzelcem a Gorlitz.
Według danych udostępnionych przez Koleje Dolnośląskie trzy pary pociągów Wrocław – Drezno przewiozły w ciągu jednego tygodnia w marcu prawie 9200 osób, czyli ponad 1300 dziennie.

– Daje to ok. 220 osób w każdym pociągu na polskim odcinku trasy Wrocław – Drezno – Wrocław – mówi Mariusz Józefowicz, dyrektor handlowy Kolei Dolnośląskich. – Miesięcznie w marcu te skromne 6 par pociągów przewiozły ponad 40300 osób, a obserwujemy, że przewozy cały czas rosną. Maksymalnie jednym pociągiem na polskim odcinku jechało aż 375 osób. W tej chwili nasz główny problem na tej linii to fakt, że pasażerowie przestają się mieścić w pociągach – kontynuuje Józefowicz.

800 metrów przez granicę

W efekcie m.in. wprowadzenia specjalnej „promocji drezdeńskiej” wzrasta także liczba podróżnych na krótkim 800-metrowym odcinku granicznym. W badanym okresie granicę przekroczyło ok. 800 osób, czyli średnio w każdym pociągu przez granicę jechało ok. 20 osób, co oznacza wzrost o ponad 100% w stosunku do wyników ze stycznia. Maksymalnie w badanym okresie granicę przekraczało 67 osób. – Miesięcznie tymi 3 parami pociągów granicę przekracza ponad 3500 osób, przy czym więcej pasażerów wjeżdża z Niemiec do Polski niż z niej wyjeżdża – mówi Józefowicz – Odwrotny trend obserwujemy na całym Polskim odcinku, gdzie nieznacznie popularniejsze są pociągi wyjeżdżające z Wrocławia od tych, które przyjeżdżają z Drezna do Wrocławia.

Zdaniem Kolei Dolnośląskich wpływ na frekwencję ma także zwykła, osobowa taryfa KD – pociągami z Wrocławia do Gorlitz można zatem podróżować także na biletach regio obowiązujących w Przewozach Regionalnych.
– Dzięki naszym działaniom i pewnej, niedrogiej ofercie połączenie, które na długie miesiące zniknęło, teraz dość szybko zyskuje na popularności. Obserwowana przez nas frekwencja kwietniowa jest jeszcze lepsza – średnio granicę przekracza już każdym pociągiem ok. 30 osób – dodaje Mariusz Józefowicz.

Także z Wrocławia do Berlina

Przewozy przez granicę będą rosły między innymi z powodu coraz liczniejszych wycieczek z Niemiec do Wrocławia, to drugie miasto jest bowiem w tym roku Europejską Stolicą Kultury. Przy okazji informacje o pociągach Drezno – Wrocław znalazły się w niemieckich folderach i informatorach. Nowością jest także weekendowe połączenie Wrocław – Berlin, które startuje w najbliższy weekend. Informację o nim można znaleźć TUTAJ.

3 pary połączeń Drezno – Wrocław kursują przez cały rok każdego dnia w takim samym rozkładzie jazdy. Połączenie to obsługiwane jest wypożyczanymi z Niemiec składami VT642 Desiro produkcji Siemensa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony