Partnerzy serwisu:

Kolejni przewoźnicy zmuszeni podnieść ceny biletów

Jakub Madrjas 27.07.2022 4,5k

Kolejni przewoźnicy zmuszeni podnieść ceny biletów
Fot. Koleje Dolnośląskie
Wysoka inflacja zmusza kolejnych przewoźników do podnoszenia cen biletów. Od 1 sierpnia wchodzą w życie zmiany cenników Kolei Dolnośląskich i Polregio.
Niedawno podwyżkę cen biletów (po raz drugi wciągu 8 miesięcy) wprowadziły Koleje Mazowieckie, Nieco wcześniej - samorząd województwa pomorskiego, a jeszcze wcześniej Koleje Śląskie. Wczoraj informowaliśmy z kolei, że od 1 sierpnia bilety drożeją także w Kolejach Wielkopolskich. To jednak nie koniec, bo podobnie będzie w Polregio i Kolejach Dolnośląskich.

Podwyżka cen biletów w KD

Zmiany w cenniku dolnośląskiego przewoźnika będą dotyczyć zarówno taryfy podstawowej, jak i ofert taryfowych, gdzie udzielana jest ulga procentowa. Jak tłumaczy przewoźnik, dotychczasowe ceny zostaną podniesione o 15%, co w praktyce oznacza wzrost cen biletów jednorazowych od 0,50 zł do kilku złotych. Analogiczne zmiany procentowe cen będą dotyczyć również biletów miesięcznych. Zmiany związane są ze wzrostem cen energii elektrycznej oraz zwiększającymi się kosztami obsługi taboru.

– W porównaniu z ubiegłym rokiem ceny towarów i usług w czerwcu wzrosły aż o 15,6 procent. Sytuacja co miesiąc ulega zmianie, obserwujemy stale rosnące koszty – energii, obsługi taboru czy jego bieżącego serwisowania. Aby móc świadczyć usługi i poszerzać siatkę połączeń w regionie, musimy podjąć konkretne kroki związane ze zmianą cennika – komentuje Bartłomiej Rodak, rzecznik spółki. Jak informuje, największa zmiana będzie dotyczyć opłat za jazdę bez ważnego biletu. W przypadku niezgłoszenia się do drużyny konduktorskiej w celu zakupienia biletu kara rośnie z 60 do 100 zł.

Podwyżka również w Polregio

Podwyżka cen biletów od 1 sierpnia wejdzie w życie również w Polregio (jak już wspomniano, wcześniej na podwyżkę zdecydowało się mające własną taryfę województwo Pomorskie). Ceny biletów jednorazowych, tak jak w KD, zdrożeją o 15%. podrożeją też bilety miesięczne i bilety z pozostałych ofert.
Ostatnia podwyżka cen biletów Polregio miała miejsce w ubiegłym roku. O możliwości podniesienia cen biletów w związku z rosnącymi kosztami, w tym podwyżkami dla pracowników, informowaliśmy już w maju.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony