Partnerzy serwisu:

KD: Do Adršpachu nie pojedziemy aż do czerwca. Są też dobre informacje

Michał Szymajda 19.05.2021 4,2k

KD: Do Adršpachu nie pojedziemy aż do czerwca. Są też dobre informacje
Fot. Koleje Dolnośląskie
Koleje Dolnośląskie zdecydowały o późniejszym starcie sezonowych pociągów do Czech. Jak to tłumaczą?
Według wstępnych założeń sezonowe połączenia do Czech pierwotnie miały wrócić na trasę 24 kwietnia. Zdaniem Kolei Dolnośląskich reaktywacja pociągów wciąż nie jest możliwa, ponieważ w związku obowiązującymi w Republice Czeskiej obostrzeniami epidemicznymi nie są możliwe wyjazdy w celach turystycznych. A to właśnie turystom miały służyć m.in. pociągi do stacji Adršpach.

– Stale monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej i mamy nadzieję, że pociągi do Czech będą mogły wrócić na trasy z początkiem czerwca. To popularne kierunki, które pasażerowie chętnie wybierają. Jednak w tej chwili atrakcje turystyczne, czyli cel podróży naszych pasażerów, pozostają do odwołania zamknięte – wskazuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Dodatkowo Czeski system klasyfikacji państw pod kątem bezpieczeństwa podróżowania tzw. „Semafor” określa Polskę jako kraj o wysokim poziomie ryzyka zachorowania na Covid-19. Z tego względu Koleje Dolnośląskie w porozumieniu w Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego – organizatorem przewozów kolejowych w regionie, zdecydowały o przesunięciu terminu uruchomienia połączeń do Czech co najmniej do 3 czerwca 2021 r.

Do czasu wznowienia przewozów wstrzymana została sprzedaż i przedsprzedaż biletów do/od stacji Unisław Śląski, Mieroszów, Meziměstí, Teplice nad Metují, Teplice nad Metují město, Teplice nad Metují skály, Adršpach oraz do/od punktu granicznego Mieroszów Gr. Aktualne zasady wjazdu do Republiki Czeskiej zostały wymienione na stronie polskiego MSZ. Aktualnie pasażerowie chcący dostać się pociągiem do Czech z Dolnego Śląska mogą to zrobić jadąc z Wrocławia do Lichkova (4 razy dziennie) oraz ze Szklarskiej Poręby Górnej (4 razy dziennie) do Liberca (4 razy dziennie) lub z Sędzisławia do Kralovca (6 razy dziennie).

Tymczasem z Dolnego Śląska płyną też dobre wiadomości. Od 17 maja podróżni mogą kupować bilety dolnośląskiego przewoźnika na popularnej wyszukiwarce połączeń transportu publicznego e-podróżnik.pl.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony