Partnerzy serwisu:

Kazachstan: Wabtec i Skoda dostarczą kolejne lokomotywy

Roman Czubiński 26.06.2022 1,2k

Kazachstan: Wabtec i Skoda dostarczą kolejne lokomotywy
fot. Škoda
Skoda Group kontynuuje współpracę z Wabtec. Kolejnym realizowanym wraz z amerykańską firmą przedsięwzięciem będzie dostawa napędów do 26 lokomotyw spalinowych TEP33A, zamówionych przez koleje kazachskie – informuje czeski producent taboru. Montaż lokomotyw będzie odbywał się w Kazachstanie.
Współdziałanie Skody i Wabtec zaowocowało już w ubiegłych latach dostawą wyposażenia do przeszło 50 pojazdów. W 2013 r. zawarto w tej sprawie umowę ramową, przewidującą dostawę części nawet do 110 lokomotyw na rynek kazachski. Wartość nowego kontraktu wykonawczego przekracza 300 mln koron czeskich (ok. 57 mln zł lub 12,3 mln euro). Komponenty mają zostać dostarczone w przyszłym roku.

W każdej lokomotywie zostanie zamontowanych po sześć zestawów, złożonych z elektrycznych silników trakcyjnych, przekładni oraz zestawu kołowego. Dostawa obejmie więc łącznie 156 takich kompletów. Lokomotywy będą montowane z dostarczonych części na miejscu, w Kazachstanie.

Przeznaczone dla Kazachstanu pojazdy będą musiały być przystosowane do wymagających warunków eksploatacji. Rozpiętość temperatur, w których mają być zdolne do pracy, wynosi od -55 do +55 stopni Celsjusza. Stosowane w Kazachstanie rosyjskie normy standardu GOST (wywodzące się jeszcze z czasów radzieckich) wymagają, by producent wykazał podczas testów żywotność i trwałość zarówno każdego z zestawów, jak i osobno ich poszczególnych elementów.

– Kładziemy w związku z tym ogromny nacisk na jakość i wytrzymałość – zapewnia przewodniczący linii produktowej „Systemy Elektryczne i Komponenty” w Skoda Group Jaromír Šilhánek. Jak dodaje, fakt, że amerykański gigant wybrał jako poddostawcę właśnie Skodę, jest kolejnym dowodem konkurencyjności wyrobów czeskiego producenta w skali całego świata.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony