Partnerzy serwisu:

Katowice znów mają kuszetkę do Trójmiasta. Ale nie w internetowym rozkładzie

Jakub Madrjas 10.05.2018 11,2k

Katowice znów mają kuszetkę do Trójmiasta. Ale nie w internetowym rozkładzie
Fot. SM42.pl
Od 23 marca PKP Intercity uruchomiło bezpośrednią kuszetkę z Krakowa przez Katowice, Wrocław i Poznań do Gdyni. Niestety, mało kto wie o tym, że na Wybrzeże znów można dojechać w pozycji leżącej, bo połączenia wciąż nie ma na najpopularniejszej stronie rozklad.pkp.pl. PKP Intercity obiecuje naprawić błąd.
To że nowego połączenia bezpośrednim wagonem z miejscami do leżenia, utworzonego na bazie pociągów Uznam i Rozewie, nie ma w najpopularniejszym internetowym rozkładzie rozklad-pkp.pl zauważył nasz Czytelnik. – Szkoda, że na stronie przewoźnika także nie było żadnej informacji, że z Katowic można teraz pojechać kuszetką do Trójmiasta i zespół trakcyjny Flirt, który ma wyłącznie miejsca siedzące, nie jest jedynym nocnym połączeniem – dodaje.

Połączenie od początku jest widoczne na stronie PKP Intercity, która jednak nie może równać się zasięgiem z witryną, do której odsyła chociażby strona pkp.pl. Trudno się dziwić, że zaobserwowana przez Czytelnika w różnych dniach kwietnia frekwencja to zaledwie kilkanaście osób w całym pociągu. Rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serbeńska zapewnia, że to błąd, który powinien zostać wkrótce naprawiony.

Jak tłumaczy "Rynkowi Kolejowemu", PKP Intercity uruchomiło wagony bezpośrednie w składzie TLK 36172/3 Uznam i TLK 65171 Rozewie w relacji Kraków – Gdynia w związku z przerwami w ruchu, skutkującymi czasowymi zawieszeniami pociągów kursujących do i z Zakopanego na odcinku Kraków Główny – Zakopane – Kraków Główny oraz idącym za tym skróceniem relacji pociągu TLK 35172/53172 Karpaty. Z tego właśnie składu PKP Intercity wycofało wagony sypialne – biorąc pod uwagę zarówno skrócenie relacji, jak też jego późną, nocną godzinę przyjazdu i odjazdu do/z Krakowa. Jak wyjaśnia, pociągi TLK 36172/63172 zapewniają przede wszystkim atrakcyjniejsze godziny wyjazdu/przyjazdu z/do Krakowa. Natomiast kuszetka została włączona do tego składu w ramach niwelowania utrudnień związanych z obsługą relacji Trójmiasto – Kraków – Zakopane. 

Jak zaznacza rzeczniczka IC, rozwiązanie to jest okresowe i obowiązuje tylko w terminach braku przejezdności odcinka Kraków – Zakopane, czyli codziennie w okresie 21.03-19.04 i 14.09-13.11.2018 dla pociągu z Trójmiasta (53172/3 Karpaty) i codziennie w okresie 23.03-21.06 i 16.09-15.11.2018 z Krakowa.
65171

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony