Partnerzy serwisu:

Katastrofa pod Bari. Kolizję pociągów mogli spowodować dyżurni ruchu

Michał Szymajda 15.07.2016 212

Katastrofa pod Bari. Kolizję pociągów mogli spowodować dyżurni ruchu
Flirt na jednotorowym szlaku pomiędzy Bari a BarlettąFot. Youtube, Mr.Frecciarossa HD
Wedle pierwszych ustaleń włoskiej prokuratury, która bada przyczyny zderzenia dwóch pociągów między stacjami Andria i Corato we Włoszech, to dyżurni ruchu na tych stacjach mogą być odpowiedzialni za katastrofę.
Na tę chwilę ustalono, że wątpliwe jest, aby to maszyniści byli odpowiedzialni za spowodowanie kolizji. Z całą pewnością będziemy to wiedzieć, gdy opublikowane zostaną stenogramy z urządzeń rejestrujących w kabinach maszynistów. Są one obecnie badane przez włoską prokuraturę.

Zgodnie z tym, co podaje włoska agencja prasowa ANSA, dyżurny ruchu ze stacji Andria powinien zezwolić na odjazd pociągu tylko wtedy, gdy wpuści na stację dwa pociągi z Corato, z których jeden jechał z opóźnieniem. Najważniejszym punktem dochodzenia jest sprawdzenie tego, czy pracownik kolei z Andrii wiedział, że ma wpuścić na stację dwa pociągi, zanim pozwoli na odjazd z Andrii pociągu w kierunku Corato. Prawdopodobnie po wjeździe na kierowaną przez siebie stację pierwszego z nich, zezwolił na wyjazd na jednotorowy szlak pociągu, który najechał na elektryczny zespół trakcyjny jadący z kierunku przeciwnego.

W wyniku katastrofy kolejowej pod Bari zginęły 23 osoby znajdujące się na pokładzie dwóch pociągów a 52 osoby zostały ranne. W sprawie prowadzone jest śledztwo nadzorowane przez włoski rząd, który jednocześnie zapowiedział po tragicznym wydarzeniu uruchomienie sporych środków finansowych na unowocześnienie linii lokalnych i poprawę bezpieczeństwa na nich. Na ten cel ma być przeznaczone 1,8 mld euro.

Więcej na temat katastrofy pod Bari przeczytasz tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony