Partnerzy serwisu:

Katastrofa kolejowa w Niemczech. Rannych 47 osób

PAP/jm, Rynek Kolejowy/Artur Bogdanowicz 06.12.2017 5,3k

arrow
arrow
Katastrofa kolejowa w Niemczech. Rannych 47 osób
Fot. Straż Pożarna (Feuerwehr Meerbusch)
Katastrofa kolejowa w Niemczech. Rannych 47 osób
Katastrofa kolejowa w Niemczech. Rannych 47 osób
Katastrofa kolejowa w Niemczech. Rannych 47 osób
Wczoraj wieczorem, około 19:30, w miejscowości Meerbusch koło Düsseldorfu w Nadrenii Północnej-Westfalii pociąg osobowy regionalnej linii RE7 wjechał w stojący pociąg towarowy DB Cargo z Dillingen do Rotterdamu.
W wypadku uczestniczył pociąg pasażerski Regional-Express operatora National Express (prowadzony przez zespół trakcyjny Bombardier Talent 2). Niemieckie media podają, że nie jest znana przyczyna zatrzymania się składu towarowego DB Cargo. Maszynista pociągu pasażerskiego zdążył włączyć system hamowania i uprzedzić pasażerów przed zderzeniem.

Według dziennika „Bild” maszynista zauważył przeszkodę i włączył system hamowania, a następnie wezwał pasażerów do przejścia w tył pociągu. Jak podaje PAP, w pociągu pasażerskim znajdowało się 155 osób. Tylne wagony pociągu towarowego były puste, co osłabiło efekt uderzenia. Akcja ratunkowa była utrudniona, ponieważ w wypadku uszkodzona została sieć trakcyjna, a zwisające przewody utrudniały dostęp do wagonów.

Aktualizacja: Według ostatnich informacji straży pożarnej z Meerbusch ponad 40 osób zostało rannych, w tym jedna osoba znajduje się w stanie zagrożenia życia. Pierwsze meldunki mówiły o 50 poszkodowanych, kolejne zaledwie o 10.

Przez całą noc prowadzono prace przy usuwaniu skutków wypadku. Utrudniała je zerwana trakcja, która znalazła się na dachu pociągu osobowego. Po zabezpieczniu składu rozpoczęto ewakuację ponad 150 pasażerów. Trasa kolejowa Neuss-Krefeld pozostanie na razie zamknięta. National Express Rail, do którego należy feralny skład, uruchomił na tym odcinku autobusową komunikację zastępczą. Na co dzień na trasie kursują dwie linie, wspominana RE7 (Rhein-Münsterland-Express) i RB48 (Rhein-Wupper-Bahn), z których rocznie korzysta 20 mln pasażerów. Obie obsługiwane są łacznie 35 składami Talent 2, wyprodukowanymi przez Bombardiera.

Przyyczny zdarzenia nie są na razie znane. Ich ustalenie może potrwać kilka dni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony