Partnerzy serwisu:

W Niemczech rozbierany most zawalił się wprost przed pociągiem [szczegóły]

Rafał Dybyński, Jakub Madrjas 03.04.2020 27,3k

W Niemczech rozbierany most zawalił się wprost przed pociągiem [szczegóły]
fot. der Eisenbahner/facebook
Maszynista zginął, a kilka osób zostało rannych w poważnym wypadku kolejowym w Auggen na trasie w dolinie Renu – informują niemieckie media. Przyczyną zdarzenia był ogromny fragment betonowego mostu, który spadł na tory.
Pociąg szwajcarskiego przewoźnika BLS Cargo wyruszył w czwartek wieczorem z Fryburga do Włoch. Przewoził ciężarówki i ich kierowców przez Alpy. Już po 35 kilometrach jazdy na linii kolejowej w dolinie Renu doszło do wypadku.

Przyczyną zdarzenia był ogromny fragment betonowego mostu, który spadł na tory. Maszynista nie był już w stanie zahamować na czas pociągu towarowego, uderzając z pełną siłą w przeszkodę. Zderzenie było tak gwałtowne, że betonowa część mostu została przesunięta na kilka metrów, a pociąg częściowo się wykoleił.

Straż pożarna pospieszyła na miejsce wypadku, aby uratować maszynistę i kilku kierowców ciężarówek z wraku. Pomoc przyszła jednak za późno dla prowadzącego skład. Pozostali doznali obrażeń.

Według informacji Federalnego Inspektoratu Policji Weil am Rhein w wagonie za lokomotywą znajdowało się dziesięciu kierowców ciężarówek. – Większość została lekko ranna – ujawniono w oświadczeniu. Trasa między Fryburgiem a Bazyleą będzie prawdopodobnie zamknięta do poniedziałku rano. Ruch zastępczy będzie odbywać się autobusami.

Aktualizacja z godz. 12:30. Szczegóły wypadku

Jak podaje miejscowy Baden Zeitung, pociąg transportował dziesięć ciężarówek z Fryburga do Novary we Włoszech. Podróżujący w wagonie za lokomotywą kierowcy zostali początkowo uwięzieni. Jednego, najciężej rannego, zabrano do szpitala helikopterem ratunkowym. Dwóch innych kierowców odniosło niewielkie obrażenia, a siedmiu pozostałych, bez obrażeń, było w stanie samodzielnie opuścić pociąg. Ciało maszynisty wciąż znajduje się w poważnie uszkodzonej lokomotywie i nie można go wyciągnąć, dopóki nie zostanie zakończone dochodzenie policyjne.

Krótko przed zdarzeniem dwa pociągi pasażerskie minęły miejsce wypadku. Osiem minut wcześniej przejechał ICE 373 zmierzający do Bazylei, a pięć minut wcześniej Regional Bahn (RE 5342), zmierzający do Offenburga.

Jak ustaliły miejscowe służby, oderwana 140-tonowa betonowa płyta, która zawaliła się na tory, to element wiaduktu będącego w trakcie rozbiórki. 270 metrów dalej na południe budowany jest bowiem nowy obiekt nad torami w ramach projektu modernizacji kolei w dolinie Renu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony