Partnerzy serwisu:

Katastrofa kolejowa w Niemczech. 9 ofiar śmiertelnych [aktualizacja]

Artur Bogdanowicz 09.02.2016 329

Katastrofa kolejowa w Niemczech. 9 ofiar śmiertelnych [aktualizacja]
Dziś rano ok. 6.40 na trasie Rosenheim-Holzkirchen doszło do czołowego zderzenia dwóch pociągów Meridian. W katastrofie zginęło co najmniej dziewięć osób. Rannych jest 150 osób.
Do katastrofy doszło na jednotorowym odcinku między Kolbermoor i Bad Aibling na linii Rosenheim - Holzkirchen. Jest to odgałęzienie szlaku kolejowego Monachium - Salzburg. Pociągi zderzyły się na odcinku, na którym maksymalna prędkość wynosi 120 km/h. Linia ta wykorzystywana jest w ruchu regionalnym, pociągi jadą w takcie godzinnym.

Właśnie zakończyła się konferencja prasowa, na której federalny minister komunikacji Alexander Dobrindt i przedstawiciele służb ratowniczych podali informacje na temat przebiegu akcji ratowniczej. Uczestniczy w niej ponad 500 osób, w tym policja, straż pożarna, służby techniczne, pogotowie wodne i górskie. Pociągi mogły jechać z prędkością nawet 100 km/h (Meridian 6:10 z Holzkirchen i Meridian o 6:23 z Rosenheim miały się w Kolbenmoor). Do czołowego zderzenia pociągów doszło na jednotorowym odcinku niedaleko oczyszczalni ścieków w Bad Aibling (na trasie Rosenheim-Holzkirchen) o 6:45, trzy minuty później zintegrowana centrala ratownictwa odebrała zgłoszenie o wypadku. W pociągach znajdowało się prawdopodobnie ponad 150 osób.

Już pierwsze informacje mówiły o ofiarach śmiertelnych. Wiele osób jest rannych. Na miejscu prowadzona jest akcja ratownicza z udziałem helikopterów.

Meridian uruchomił specjalna infolinię dla podróżnych: +49-(0) 395-43084390.

W rozmowie z Rozglośnią Bawarska (BR) Jürgen Thalmeier, przedstawiciel policji południowobawarskiej podał informację o 90 osobach ciężko i 10 osobach lekko rannych. Potwierdzone są ofiary śmiertelne.

W pociągu znajdowały się głównie osoby jadące do pracy. Tym pociągiem podróżują z reguły również uczniowie, teraz na szczęście w Bawarii trwają ferie.

Aktualizacja godz. 10:20

Lokalna policja podaje, że około 150 osób zostało rannych, 40 z nich poważnie. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do czterech. Rzecznik prasowy policji nie wyklucza, ze w wykolejonym pociągu znajdować się mogą ciała dalszych ofiar.

Na wieść o zdarzeniu w Rosenheimie odwołano tradycyjne zabawy kończące karnawał. Dziś w całej Bawarii odbywają się pochody karnawałowe -większość firm i urzędów pracuje tylko do południa.

Aktualizacja 13:00


Aktualny bilans to 9 ofiar, 18 osób ciężko rannych, a 90 z mniejszymi obrażeniami.

Z wraków pociągów wydobyto już wszystkich ludzi - podają niemieckie media.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony