Partnerzy serwisu:

Katastrofa kolejowa w Chorwacji, autobusy zamiast pociągów m.in. RegioJet

Jakub Madrjas 11.08.2021 5,9k

Dziś rano doszło do zderzenia dwóch pociągów towarowych w Chorwacji. Według doniesień nie było ofiar śmiertelnych, ale sparaliżowany został ruch na ważnej magistrali. 
Według lokalnych mediów, do zderzenia dwóch pociągów towarowych (HŽ Cargo i Enna Trans) doszło nad ranem, na jednotorowym odcinku pomiędzy granicą węgierską a Zagrzebiem w pobliżu miasta Križevci. Doniesienia mówią o dwóch rannych osobach – maszynistach obu pociągów.

Linia kolejowa pomiędzy Križevci a Koprivnicą została zamknięta na co najmniej dwie doby. Straty materialne będą duże, ale jeszcze gorsze mogą być utrudnienia – magistralą kursuje codziennie 30 pociągów towarowych i 24 pasażerskie. Za te ostatnie wprowadzono komunikację autobusową. 

Utrudnienia dotknęły m. in. pasażerów popularnego pociągu międzynarodowego RegioJet z Pragi do Chorwacji. – Z powodu zamknięcia linii kolejowej w Chorwacji w pobliżu Koprivnicy po wypadku dwóch pociągów towarowych, RegioJet zorganizował transport pasażerów klimatyzowanymi autokarami z Koprivnicy do Rijeki i Splitu oraz innych miejsc na chorwackim wybrzeżu. We współpracy z naszymi chorwackimi partnerami uruchomiliśmy usługę zastępczą natychmiast po tym, jak Koleje Chorwackie poinformowały nas o zamknięciu linii, aby zminimalizować opóźnienia. Na miejsce przyjechało 13 autobusów, które w tej chwili kontynuują podróż z Koprivnicy – informuje "Rynek Kolejowy" rzecznik RegioJet Aleš Ondrůj.

Jak dodaje, pasażerom przysługuje również odszkodowanie w wysokości 50% ceny biletu w związku z opóźnieniem pociągu (mimo że nie nastąpiło z winy przewoźnika – przyp. JM). – RegioJet wyjaśni dalszą procedurę po otrzymaniu informacji od Kolei Chorwackich. Podobne rozwiązanie z zastępczą komunikacją autobusową zostanie zastosowane w przypadku popołudniowej usługi w przeciwnym kierunku ze Splitu i Rijeki. Przewozy będą realizowane punktualnie według rozkładu jazdy – podsumowuje.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony