Partnerzy serwisu:

Katastrofa kolejowa w Bawarii. Nie żyją dwie osoby [aktualizacja]

Artur Bogdanowicz 08.05.2018 6,6k

Katastrofa kolejowa w Bawarii. Nie żyją dwie osoby [aktualizacja]
Fot. youtube.com/WELT
7 maja w poniedziałek w godzinach wieczornych doszło do czołowego zderzenia pociągów 700 metrów od dworca w Aichach. Regionalny skład linii Augsburg – Ingolstadt uderzył w (pusty) skład towarowy.
Niestety, w wypadku są ofiary śmiertelne. Maszynista pociągu osobowego i jedna z pasażerek zginęli na miejscu, 14 osób zostało poważnie rannych. Wszystkich poszkodowanych przewieziono do okolicznych szpitali. Do popołudnia trwać będą prace przy usuwaniu skutków zdarzenia. Nie znane są jeszcze jego przyczyny. Według Rozgłośni Bawarskiej (BR) najbardziej prawdopodobne są awaria zwrotnic lub sygnalizacji świetlnej, ale to ustalą specjalnie powołania komisja i prokuratura.

Feralnym pociągiem był skład numer 86696 Bayerische Regiobahn, która należy do Transdev Regio GmbH i obsługuje trasy Augsburg – Weilheim, Weilheim – Schongau, Augsburg – Ingolstadt i Ingolstadt – Eichstätt.

Aktualizacja [8 maja, godzina 11:30]

W związku z wypadkiem zatrzymano 24-letniego dyżurnego ruchu, jako że według wstępnych ustaleń wina może znajdować się po jego stronie. Prokurator zadecyduje w najbliższych godzinach o wydaniu wniosku o aresztowanie pracownika kolei.

W zderzeniu pociągów w Aichach zginął 37-letni maszynista pociągu osobowego i 73-letnia pasażerka. Jedna osoba została bardzo ciężko, dwie ciężko ranne, 11 osób odniosło jedynie lekkie obrażenia.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony