Partnerzy serwisu:

Katastrofa kolejowa pod Barceloną. Nie żyje maszynista, jest wielu rannych [film]

Michał Szymajda 17.05.2022 5,1k

Katastrofa kolejowa pod Barceloną. Nie żyje maszynista, jest wielu rannych [film]
Fot. https://www.youtube.com/watch?v=DbV2WydDf-M
16 maja pod Barceloną doszło do katastrofy kolejowej. Pociąg regionalny wjechał w wagony wykolejonego pociągu towarowego. Są zabici i ranni.
Do wypadku w pobliżu miejscowości Sant Boi de Llobregat, na zachód od Barcelony, doszło późnym popołudniem 16 maja. Pociąg pasażerski linii S3 aglomeracyjnego operatora FGC (uzupełnia on siatkę kolei regionalnej organizowanej przez Renfe), łączący Barcelonę z Can Ros, uderzył w wykolejony wagon pociągu towarowego w pobliżu stacji, gdzie obok siebie przebiegają tory aglomeracyjne i używane przez składy towarowe.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległo czoło pociągu osobowego, a w kabinie niestety zginął maszynista. Rannych jest ponad 80 pasażerów, w tym kilka osób poważnie. 17 maja trwały czynności prokuratury i policji zmierzające do wyjaśnienia przyczyn wypadku. Linia do Can Ros jest w znacznej części zamknięta. Tak będzie do uprzątnięcia zniszczonych wagonów. Prace przy porządkowaniu linii obecnie już się kończą.


PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony