Partnerzy serwisu:

Kasa na dworcu Wrocław Mikołajów powróci

Jakub Madrjas 25.06.2018 6,5k

Kasa na dworcu Wrocław Mikołajów powróci
Fot, Travelarz, CC BY-SA 3.0
Kasa PKP Intercity na dworcu Wrocław Mikołajów została 7 czerwca zamknięta. Przewoźnik zapewnia, że tylko na czas remontu.
W sprawie kasy biletowej na dworcu Wrocław Mikołajów napisał do nasz Czytelnik. Jak przypomina, kasa była przez długi czas nieczynna w ubiegłym roku. - W listopadzie zwróciłem się do PKP Intercity z prośbą o wyjaśnienia i w odpowiedzi dostałem informację, że "kasa jest zamknięta ponieważ podczas ulewy zalało pomieszczenia." Przewoźnik oczekiwał wówczas na przeprowadzenie remontu dworca przez PKP SA - pisze Czytelnik. 

W końcu, w lutym bieżącego roku kasa została ponownie otwarta.-  Niestety jednak godziny otwarcia punktu sprzedaży były dosyć ograniczające - był on czynny wyłącznie od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:15 - 16:40. Biorąc pod uwagę, że stosunkowo dużo podróży koleją, szczególnie pociągami przewoźnika dalekobieżnego jakim jest PKP Intercity, odbywa się w piątki po południu, w soboty rano i w niedziele po południu, nie było to najkorzystniejsze dla pasażerów rozwiązanie - pisze Czytelnik.

Kasa biletowa została zamknięta ponownie 7. czerwca. - Spółka PKP Intercity nie zamieściła komunikatu z wyjaśnieniami ani przewidywanym terminem ponownego otwarcia kasy - na dworcu można tylko zaobserwować kartki informujące o zamknięciu kasy "do odwołania" - pisze i dodaje, że nie zamieszczono również komunikatu w sekcji "Komunikaty" na stronie intercity.pl o zamknięciu kasy.

Zdaniem Czytelnika, pasażerowie spoza centrum Wrocławia muszą teraz w celu kupienia biletu skorzystać z innych kanałów sprzedaży (w których nie są dostępne wszystkie bilety, np. bilety na połączenia z więcej niż jedną przesiadką, bądź Pakiet Podróżnika obowiązujący w pociągach Kolei Wielkopolskich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej), lub udać się na dworzec Wrocław Główny, co oznacza nie tylko wydłużoną podróż w celu zakupu biletu, ale również konieczność stania w ogromnych kolejkach, jakich można doświadczyć na tej stacji.

Przewoźnik zapewnia "Rynek Kolejowy", że kasa PKP Intercity na dworcu Wrocław Mikołajów powróci, i została zamknięta ze względu na konieczność wykonania remontu. - Aktualnie prowadzone są prace mające na celu montaż klimatyzacji w pomieszczeniach - informuje biuro prasowe. Nie podaje niestety terminu ponownego otwarcia kasy; nie wiadomo również czy jest szansa na wydłużenie godzin otwarcia kas.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony