Partnerzy serwisu:

Kary za użytkowanie bocznic bez świadectw bezpieczeństwa

UTK 14.01.2016 262

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2016-01-14 13:22:19 Autor: no tak
---.adsl.inetia.pl
No tak! Zamiast tworzyć nowe bocznice będą zamykać stare! W Polsce wiele linii kolejowych zamyka się zamiast tworzyć z nich bocznice do zakładów produkcyjnych. Przykład szlak 176 - odcinek Olza-Buków zamiast wozić bocznicą żwir i węgiel lepiej linie zamknąć, podobnie szlak Olza-Pszów do elektociepłowni Anna. Polecam zobaczyć jak to wszystko fajnie w Czechach działa, ale u nas zamiast oferować i ułatowiać tworzenie bocznic są kary.
2016-01-14 15:37:55 Autor: jeko
---.dynamic.chello.pl
Teraz UTK ma w zwyczaju karać za brak regulaminów czy świadectw 10 lat temu. Chyba ten rolnik oszalał.
2016-01-14 16:19:55 Autor: Gubernator Kalifornii
---.centertel.pl

Gubernator Kalifornii
@jeko: masz rację. W mojej poprzedniej firmie nałożono na nas karę z UTK, bo nie mieliśmy 2 lata wcześniej świadectwa.

A teraz odniosę się do tych kar. Ostatnia informacja, ze UTK jest tylko zaniepokojone brakiem świadectwa bezpieczeństwa od ponad roku dla bocznicy PKP INTERCITY na Grochowie wyraźnie pokazuje nierówne traktowanie "petentów" UTK...
2016-01-14 18:11:08 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
UTK się teraz weźmie za wąskotorówki. Ciekawe, która dotrwa do końca roku. Pewnie pod UTK przejdą też linie tramwajowe. Wtedy będzie jazda.
2016-01-14 18:22:42 Autor: Sid vicious
---.dynamic.mm.pl
@arrivederci- wcale bym sie nie zdziwil.Znajomy wlasciciel wyciagu narciarskiego mial tez z nimi przeboje. Nie zartuje,to niestety lezy w ich kompetencjach.
2016-01-14 20:31:56 Autor: haha
---.g-net.pl
A kiedy świadectwa bezpieczeństwa np. dla dojazdu i placu wyładunkowego dla marketu? Nie bedzie? Oj, czemu mnie to nie dziwi.

Kretyńska papierologia za koszmarne pieniądze zabiła kolejowe przewozy rozproszone.
2016-01-14 21:03:04 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Bocznice znikają jak w maju śnieg. Najśmieszniejsze jest to, że wszelkie strefy ekonomiczne czy parki technologiczne są bez bocznic, mimo, że często wcześniej były na tamtych terenach nawet sieci rozległe. Czy nie wystarczy teraz wspólna rampa, ew. kawałek suwnicy do kontenerów? Lepiej do końca zajeżdżać nasze bezdroża, czy kasować innych użytkowników dróg przeładowanymi tirami?

Ale z drugiej strony to kiedyś do takiego Chełmna czy Świecia były sobie tory i węgiel czy inne towary mogły sobie jechać... Były pociągi towarowo-osobowe... Komu to przeszkadzało? Teraz nie ma torów, a na pozostałych prędkości handlowe dla towarowych to kilkanaście km/h i do tego opóźnienia liczone w dziesiątkach godzin. Z czym do ludzi?
2016-01-16 10:03:53 Autor: sz
---.dynamic.mm.pl
Dziękujemy UTK za stanie na straży naszego bezpieczeństwa. Wiadomo przecież że bocznice nie mogą prawidłowo funkcjonować bez kilogramów makulatury.

Dzięki czujności UTK firmy przerzucą się na transport tirowy. I o to chodzi. Czyż nie?
2016-01-16 15:44:49 Autor: 4412
---.warszawa.vectranet.pl
Jest w tym jakaś niekonsekwencja. Albo... celowe i wyrafinowane działanie.

Tępi się kolej pod pozorem troski o bezpieczeństwo. Zupełnie liberalnie traktuje się natomiast transport drogowy, gdzie wypadków jest naprawdę dużo, a o systemowym bezpieczeństwie na drogach trudno w ogóle mówić. Czy mamy Urząd Transportu Drogowego? Czy każdy seba z BMW ma SMS, MMS i Certyfikat Bezpieczeństwa? Czy ocenia i wycenia ryzyko? Czy sporządził i zatwierdził DSU dla swojej fury?

Skutek jest taki, że kto nie musi korzystać z transportu kolejowego, to już dawno olał go sikiem prostym.
2016-01-16 17:00:39 Autor: jedynka
---.dynamic-ra-4.vectranet.pl
No tak, karać karać to "przyjazny urząd" potrafi najlepiej, a ile działań promocyjnych transportu kolejowego "przyjazny urząd "poprowadził ilu prywatnych przedziebiorców czy firm "przyjazny urząd" zainteresował posiadaniem własnej bocznicy i transportu koleja .Bocznice padaja tiry rozwajaja nasze drogi a "przyjazny urzad" kara ,kara tych którzy jeszcze nie zlikwidowali bocznic i upieraja sie przy transporcie kolejowym ,ktos kiedyś rozwinoł skrót UTK- Urząd Tępienia Kolei i to jest smutna prawda niestety ,pozostaje mieć tylko nadzieje że nowy rząd rozpędzi te towarzystwo wzajemnej adoracji bo wiekszość grasujących jak spuszczone psy z łąńcucha inspektorów nie ma wogule pojęcia o kolejnictwie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony