Partnerzy serwisu:

Kartuzy dorzucą się do nocnego pociągu do Trójmiasta

Michał Szymajda 11.07.2018 3,4k

Kartuzy dorzucą się do nocnego pociągu do Trójmiasta
fot. PKM
Kartuzy bardzo skorzystały na uruchomieniu bezpośrednich pociągów do Trójmiasta, wraz z otwarciem linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Do pełni szczęścia brakuje jednak weekendowych kursów nocnych. Ich brak jest dotkliwy zwłaszcza w sezonie letnim.
O takie kursy Kartuzy walczyły od tygodni, jednak samorządowi województwa pomorskiego nie udało się domknąć projektu finansowo. Zamiast tego, urzędnicy marszałka zaproponowali miastu, że jeśli w swoim budżecie znajdą 30 tysięcy złotych, weekendowe kursy zostaną uruchomione.

– Radni miejscy przegłosowali uchwałę dofinansowującą pociąg. Niebawem wyjedzie na tory – powiedział portalowi trójmiasto.pl Tomasz Nadolny, sekretarz miasta Kartuzy. Dziennikarz dziennika zaznacza, że gmina miejska Kartuzy zdecydowała się na taki krok, pomimo tego, że jej budżet to 107 mln zł (budżet Gdańska jest 30-krotnie większy).

Rozkładowy wniosek do PKP PLK zakłada, że weekendowy pociąg nocny (będzie kursował z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę) wyjedzie z Kartuz o 23:01 i dotrze do Gdańska Głównego na 0:28. Z kolei pociąg z Gdańska Wrzeszcza odjedzie o 23:06 i na minutę przed północą będzie w Kartuzach. Oczywiście pojedzie po torach PKM, co wpłynie także na lepszą obsługę gdańskiego lotniska, która mocno kuleje po godzinie 21.

– Bardzo się cieszę z takiej inicjatywy władz Kartuz (…). Jeśli któraś z innych gmin również zechce partycypować w kosztach PKM, zrobimy wszystko, by oferta przewozowa dla jej mieszkańców była lepsza. Mam nadzieję, że Kartuzy przekonają inne gminy do podobnego kroku – powiedział Ryszard Świlski, członek zarządu województwa pomorskiego.

Pociąg ruszy błyskawicznie. Pierwsze jego kursy spodziewane są już 13 lipca.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony