Partnerzy serwisu:

Karnowski: Koleje Rosyjskie złożyły zaniżoną ofertę na zakup PKP Cargo

Rynek Kolejowy 14.02.2013 195

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2013-02-14 08:53:04 Autor: Helsing
---.tktelekom.pl
Dziwna ta aktywność w stosunku do PKP Cargo, dopiero po abdykacji Prezesa Balczuna. Widać były prezes nie dawał sobie w kaszę dmuchać, co dla wielu było bardzo nie w smak jak się okazało.
2013-02-14 09:30:26 Autor: Rych
---.abaks.pl
To jest skandal. Kto za tym stoi i komu ma to służyć? Czy już za kilka lat nie będzie Polski? Dawniej to niemcy i rosjanie musieli zdobyć Polskę. Nasi przodkowie ginęli za wolną Polskę. A dziś... Sprzedają Polskę każdemu, kto chce i lepiej zapłaci.
2013-02-14 10:26:09 Autor: ziomek
---.sta.asta-net.com.pl
Rych - > Przeczytaj jeszcze raz artykul w pelni i jeszcze raz skomentuj. Wydaje mi, sie ze nie doczytales do konca.
2013-02-14 10:27:50 Autor: pp1
---.vtelecom.pl
Sprzedają Polskę? Chyba zbyt mocne słowa. Co najwyżej przewoźnika towarowego, który świadczy komercyjne usługi na wolnym rynku. Po co się tak spinać?
2013-02-14 11:27:10 Autor: JP
---.dynamic.chello.pl
I tu się z panem prezesem nie zgadzam. O ile mnie pamięć nie myli, Wtoraja Gruzowaja Kompania - tak to się nazywało - złożyła korzystną dla PKP ofertę. Resztę pomińmy milczeniem. Główne pytanie brzmi: jak zareagowaliby politycy, opinia publiczna, związkowcy itd. gdyby okazało się, że PKP Cargo ma trafić w ręce rosyjskiego oferenta? Mnie to nie przeraża, ani wtedy, ani dziś.
2013-02-14 13:44:28 Autor: @ Zielona
---.tktelekom.pl
Koleje Rosyjskie, Francuskie, Czeskie... a u nas zamiast Polskie Koleje, będzie Polskie Koleje Rosyjskie/Czeskie/Francuskie?! W tych państwach mogą mieć narodowego przewoźnika, a u nas nie?! No nie pojmuję! Nie mieści się to w mojej małej główce... Poza tym, nie rozumiem jak można sprzedać \"coś\", co przynosi zysk?! Mniejszy czy większy, ale jednak... Gdzie my żyjemy, do jasnej anielki?!
2013-02-14 13:47:15 Autor: Piotr (Tczew)
---.38.108.58.internetia.net.pl
Znaczy się \"prywatyzacja\" (sprzedaż np. państwowemu podmiotowi) poprzez wybór \"inwestora\" była zła? Należy zawsze zadać pytanie: dla kogo inwestor inwestuje?
Warto sprawdzić, gdzie teraz pracują i co udoskonalają ci co chcieli tak \"prywatyzować\"?
Rynek Kolejowy powinien zrobić z nimi wywiad. W końcu prezes Karnowski nawet powiedział, że sprzedaż \"inwestorowi strategicznemu\" była lipa i zgodził się ze związkowcami.
Nasuwa się skojarzenie:
Normalne średniowiecze. Pracownik prawie niczym nie różni się od chłopa pańszczyźnianego. Sprzedają go z firmą, jak dawniej wioski z polami, zabudowaniami gospodarczymi i chłopstwem tam pracującym.
Mała różnica jest taka. Pośrednio można w \"wolnych\" wyborach wybrać najważniejszych sprzedających. No cóż, sami ich wybieramy.
2013-02-14 15:44:06 Autor: poe
---.dynamic.chello.pl
Ludzie ratunku, czy on nigdy nie przestanie opowiadać brednie. Jaka byłaby to prywatyzacja. w momencie kiedy Spółkę skarbu państwa kupiłaby spółka będąca własnością Federacji Rosyjskiej, czy Państwa Rosyjskiego? Im coś na głowy padło czy co? Czemu do jeszcze nie zlikwidowano tej pasożytniczej struktury jaką jest PKP SA?
2013-02-14 17:20:30 Autor: zawszetensam
---.docsis.tczew.net.pl
Ciekawi są doradcy kojarzy się to wam z czymś ? goldman to chyba ju z wszystko jest zrozumiałe a jeszcze jedna ciekawostka z tego co wiadomo rząd przyjął strategie prywatyzacji Cargo czyli uchwała rady ministrów o sposobie prywatyzacji do dnia dzisiejszego nie wyczytałem usłyszałem by została ona zmieniona a tu PKP sa informuje ze ma zgodę ministerstwa transportu ciekawie to brzmi .Moze ktoś mnie Oświeci i napisze czy jestem w błędzie bo wydaje mi się ze jest to kolejna próba wyciągnięcie kasy z PKP na firmy audytorskie i doradcze w tym ta goldman
2013-02-14 17:38:12 Autor: Hannah
---.netpower.pl
Proszę sięgnąć pamięcią wstecz i znowu Miętek miał rację.Wizjoner czy co?
2013-02-15 00:01:13 Autor: naran
---.dynamic.gprs.plus.pl
szalom goldman
2013-02-16 00:28:56 Autor: lee
---.digineo.de
A pan Szrek ma jakieś pojęcie o realnych możliwościach CD?
Weź się pan branżą naprawdę zainteresuj, a nie podniecaj cyferkami i słupkami rysowanymi przez innych bankomacików.
Poza tym, już wiemy, że boi się pan RZD, hehe. Takich amatorów nie trzymaliby na stołkach ;)
DB już kupiło sobie firmę w Polsce, to i nie utopi kolejnych funduszy w PKP CARGO.
SNCF może i byłby dość sensowny, zresztą też w pewnym stopniu jest w \"zgodzie\" z RĹťD. Poczytaj pan, panie Szreku, to się pan dowiesz czegoś więcej.

A giełda warszawska to przecie kompania prezesów tego samego pokroju, co Szrek, więc i nie dziwota, że tak do kompanów ciągnie.
No i będzie prywatyzacja, na której krewni i znajomi królika (a może Szreka?) się dorobią na boku?
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony