Partnerzy serwisu:

Już wkrótce tańsze bilety kolejowe w Niemczech?

Artur Bogdanowicz, Rynek Kolejowy/Handelsblatt 08.09.2019 3k

Już wkrótce tańsze bilety kolejowe w Niemczech?
fot. Donautalbahner
Według niemieckiego dziennika gospodarczego Handelsblatt, podróżnych nad Menem i Renem ominie w tym roku podwyżka cen biletów kolejowych. Co więcej, niewykluczone, że bilety nawet ... potanieją.
Jeśli podczas posiedzenia rządu nt. spraw klimatycznych obniżony zostanie podatek VAT z 19% do 7%, ceny spadłyby o 10%. Obniżka byłaby odczuwalna dla pasażerów, przeciętny klient DB płaci obecnie za przejazd 35 do 40 euro (z uwzględnieniem rabatów i ofert specjalnych). Z wewnętrznych symulacji narodowego przewoźnika Niemiec wynika, że takie posunięcie oznaczać może sprzedaż nawet 5 mln biletów rocznie więcej i dodatkowe przychody nawet do 200 mln euro, o korzyściach dla środowiska nie wspominając. Już teraz obowiązuje subwencja w wys. 350 mln euro dla przewozów towarowych.

DB oficjalnie nie komentuje informacji gazety. Dla Kolei Niemieckich sytuacja oznaczałaby paradoksalnie także małe kłopoty i konieczność pilnego zakupu nowych składów. Już teraz na najważniejszych trasach w tygodniu i na wielu innych w weekendy sporo pociągów wypełnionych jest do granic możliwości. DB z niecierpliwością oczekuje dostaw zamówionych jednostek ICE 4, w ostatnim czasie flotę zasiliło 17 używanych piętrowych pociągów zakupionych od austriackiej Westbahn.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony