Partnerzy serwisu:

Już widać przystanek Gdynia Karwiny [zdjęcia]

Michał Szymajda 24.04.2017 409

arrow
arrow
Już widać przystanek Gdynia Karwiny [zdjęcia]
Już widać przystanek Gdynia Karwiny fot. PKM
Już widać przystanek Gdynia Karwiny [zdjęcia]
Już widać przystanek Gdynia Karwiny [zdjęcia]
Już widać przystanek Gdynia Karwiny [zdjęcia]
Pomorska Kolej Metropolitalna chwali się postępami prac przy budowie przystanku PKM Gdynia Karwiny. To jeden z dwóch przystanków, obok przystanku Gdynia Stadion, który ma być wybudowany do końca 2017 roku.
– Ułożona została już ścianka peronowa na całej długości jednego z peronów, gotowe są też fundamenty pod jedną z klatek schodowych i wiat, a obecnie przygotowywane jest zbrojenie kolejnych elementów tych konstrukcji – informuje biuro prasowe PKM.

Pod wiaduktami na ul. Wielkopolskiej widać wyrównany już teren pod przyszły chodnik prowadzący do planowanych od strony Wielkiego Kacka schodów zejściowych na przystanek. Częściowo gotowa jest też jedna z podpór przyszłej kładki łączącej oba perony przystanku. Prace przy drugiej podporze rozpoczęły się 20 kwietnia.

Niedawno inwestor pokazał, jak wyglądać będzie wiata nad nowym przystankiem. Projekt perforacji, charakterystycznych dla wszystkich przystanków PKM, na Karwinach nawiązywać będzie do kolejowej tradycji i historii linii 201. Dlatego na wiatach pojawią się grafiki przedstawiające historyczny parowóz Ol 49 oraz autobus szynowy Pesy, jakim mieszkańcy podróżują obecnie po linii.

Jednocześnie z przystankiem Gdynia Karwiny powstaje przystanek Gdynia Stadion. Wiadomo już, że obie inwestycje zaliczą opóźnienie. O ich powodach pisaliśmy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony