Partnerzy serwisu:

7 maja pojadą specjalne bezpłatne pociągi Zielona Góra – Guben

Jakub Rösler 06.05.2022 2,6k

7 maja pojadą specjalne bezpłatne pociągi Zielona Góra – Guben
SA139 Link. Takim pojazdem mają odbywać się specjalne kursy do Gubenfot. Jakub Rösler
Z okazji Dnia Europy już jutro zostaną uruchomione specjalne pociągi na trasie Zielona Góra – Guben – Zielona Góra. Zaplanowano po dwie pary połączeń w każdą stronę, a pociągi mają dowozić pasażerów na święto Europy.
7 maja, zostaną uruchomione specjalne pociągi okolicznościowe na trasie z ZIelonej Góry do Guben. Kursy zostaną skierowane trasą przez Czerwieńsk oraz Krosno Odrzańskie i Gubin. Zaplanowano po dwa kursy w każdą ze stron. Z Zielonej Góry pociągi odjadą o godzinie 10:40, a także 16:00, natomiast z powrotem ruszą o 12:30, a także 20:55. Specjalne przejazdy będą częścią wspólnych, polsko-niemieckich, obchodów Dnia Europy.

Pociągi pasażerskie pojadą po części linii kolejowej 358, która od wielu lat jest nieczynna w regularnym ruchu pasażerskim. Sytuacja ta zmieni się już w czerwcu tego roku, kiedy to mają ruszyć regularne, choć na początku tylko weekendowe, połączenia pasażerskie. Będzie to możliwe dzięki doraźnemu remontowi, który przeprowadzi PKP PLK. Ma być to wstęp do pełnej reaktywacji i uruchamiania kursów w każdym z dni tygodnia.

Specjalne pociągi na święto Europy będą po drodze zatrzymywać się tylko Czerwieńsku, a więc pasażerowie będą mogli wsiąść do pojazdów tylko na trzech stacjach, w Zielonej Górze, Czerwieńsku oraz w Guben, o czym informuje nas Pola Kufel-Ślęczek z przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Co ważne, całe wydarzenie, a w konsekwencji także przejazd pociągiem, są darmowe! Do Guben dojedziemy więc bez konieczności nabycia jakichkolwiek biletów. Pola Kufel-Ślęczek informuje nas także, że połączenie ma być realizowane jednym z lubuskich Linków, czyli spalinowych zespołów trakcyjnych SA139.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony