Partnerzy serwisu:

Już 2 mln więcej pasażerów w Kolejach Czeskich

Martyn Janduła 10.11.2016 190

Już 2 mln więcej pasażerów w Kolejach Czeskich
Fot. Michał Szymajda
Krajowa spółka kolejowa chwali się, że po 9 miesiącach odnotowuje stały wzrost liczby przewiezionych pasażerów. Jak podają Koleje Czeskie, wskaźnik wynosi już 1,5%.
Pierwsze dziewięć miesięcy roku potwierdzają trend długofalowego wzrostu. Przewoźnik regularnie od 2010 roku notuje coraz większą liczbę przewożonych pasażerów. České Dráhy w tym roku przewiozły już 128,96 mln pasażerów, co stanowi 1,5% wzrost względem analogicznego okresu z poprzedniego roku. Liczbowo przekłada się to na 2 mln pasażerów więcej.

Przewoźnik wykonał również większą pracę przewozową na poziomie niemal 5,514 mld pasażerokilometrów, co stanowi wzrost na poziomie 3,5%. Warto podać, że do tego czasu polskie Przewozy Regionalne wykonały pracę przewozową na poziomie niemal 3,2 mld paskm, a Intercity – 7,2 mld paskm.

– Coraz więcej osób dostrzega, zarówno w transporcie krajowym jak i międzynarodowym, że pojawił się standard i czas podróży – mówi Paweł Krtek, prezes zarządu Kolei Czeskich. – Na krajowych trasach szczególnie dużą popularnością cieszą się połączenia z Pragi przez Pilzno do Cebu, a także ze stolicy do Czeskich Budziejowic, Brna i Ostrawy. Najwięcej jednak pasażerów przybywa na połączeniach międzynarodowych do Austrii i Niemiec. Nie bez znaczenia pozostaje także udział transportu podmiejskiego w aglomeracjach, gdzie także wzrasta liczba podróżnych, którzy dostrzegają, że podróż pociągiem jest szybsza od jazdy samochodem w korkach – dodaje Krtek.

Jak podaje przewoźnik, wzrost liczby pasażerów w krajowej spółce kolejowej notowany jest już od 2010 roku. Obecnie współczynnik wydajności Kolei Czeskich wzrósł z 6,462 mld pasażerokilometrów do 7,17 mld pasażerokilometrów. W średnim ujęciu wychodzi, że każdy mieszkaniec kraju wsiadł do pociągu krajowej spółki 17 razy w ciągu roku. Jak chwali się przewoźnik, plasuje to Czechy na pierwszym miejscu wśród nowych państw Unii Europejskiej. Na każdego Czecha przypada więc na rok średnio 700 km podróży Kolejami Czeskimi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony