Partnerzy serwisu:

Już 11 marca korekta rozkładu jazdy

inf. prasowa, oprac jm. 02.03.2018 9,3k

Już 11 marca korekta rozkładu jazdy
fot. PKP PLK
Od niedzieli, 11 marca, wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany są przede wszystkim efektem coraz większych prac modernizacyjnych i remontowych na sieci kolejowej.
Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać od 11 marca do 9 czerwca. PKP Polskie Linie Kolejowe zapewniają, że wraz z przewoźnikami przygotowali dla podróżnych ofertę połączeń kolejowych, która uwzględnia realizowane na sieci kolejowej inwestycje. 

Nowości dla pasażerów PKP Intercity

Nocny pociąg IC Pogoria relacji Gdynia Gł. – Katowice – Gdynia Gł. od 11 marca ponownie będzie zatrzymywał się w Pabianicach. Skład IC Wawel, kursujący na trasie Kraków Gł. – Szczecin Gł. – Kraków Płaszów, będzie teraz dodatkowo miał postój w Opocznie Płd., ale wciąż nie zatrzyma się w jedną stronę we Włoszczowie - do sprawy wrócimy. Natomiast pociąg TLK Kresowiak relacji Wrocław Gł. – Warszawa będzie teraz kursował częściej, poza dniami roboczymi podróżni będą mogli nim także podróżować w niedziele.

Modernizacje i ruch pociągów na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu

PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą prace na liniach kolejowych z Lublina do Warszawy (linia nr 7) oraz Stalowej Woli (linia nr 68). Od 1 marca podróżni niektórych pociągów na stacji Lublin korzystają z tymczasowego peronu nr 4. W ramach modernizacji linii z Warszawy do Lublina przebudowane zostaną wszystkie stacje i przystanki na trasie. Po zakończeniu modernizacji podróż najszybszym pociągiem między stolicami Mazowsza i Lubelszczyzny zajmie ok. 90 min.

Od 1 marca w związku z rewitalizacją i elektryfikacją trasy z Lublina do Stalowej Woli na odcinku Lublin Zemborzyce – Szastarka wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Efektem prowadzonych prac będą krótsze o ok. 20 min podróże na trasie Lublin – Stalowa Wola – Rzeszów.

Zmiany w aglomeracji krakowskiej

Prowadzone przez PLK inwestycje w Krakowie poprawią podróżowanie w aglomeracji. W związku z dobudową torów na odc. Kraków Główny Towarowy - Rudzice, od 11 marca w godz. 9.30-14.30 zaplanowane zostały przerwy w ruchu pociągów na trasie Kraków Główny - Podłęże. Niektóre pociągi IC pojadą zmienioną trasą. Dla pociągów jadących m.in. z Warszawy, Poznania i Szczecina zaplanowano dodatkowy postój na stacji Miechów i możliwość przesiadki do innych składów. Będą także zmiany w kursowaniu pociągów lokalnych.

Koleją po Wielkopolsce

W kolejną fazę wkracza modernizacja ważnej dla regionu trasy Poznań – Piła. Zakres prac na jednotorowej linii wymaga ograniczenia w kursowaniu pociągów. Od korekty rozkładu jazdy, 11 marca do 4 maja zaplanowano komunikację zastępczą na odcinku Wargowo – Oborniki Wielkopolskie, a od 5 maja z Obornik do Piły. Trwa modernizacja trasy Warszawa - Poznań. Pociągi dalekobieżne kursują trasami zmienionymi przez Gniezno – Inowrocław Rąbinek – Barłogi do Warszawy. 

Komunikacja w centrum i we wschodniej Polsce

W związku z realizowanymi pracami na linii z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy, za część pociągów kursujących w aglomeracji warszawskiej obowiązuje komunikacja zastępcza. Od korekty rozkładu jazdy są zmiany dla podróżujących koleją w woj. łódzkim, gdzie zaplanowano modernizację wiaduktu w Zgierzu oraz remont obiektów inżynieryjnych na odcinkach linii ze Zgierza do Kutna (nr 16) i do Łowicza (nr 15). Czasowo pociągi PKP IC pojadą trasami zmienionymi, a za pociągi regionalne zaplanowano komunikację autobusową. Szczegóły dotyczące organizacji ruchu dostępne na lka.lodzkie.pl, polregio.pl, intercity.pl oraz na przystankach.

Na linii Działdowo - Olsztyn: z Olsztyna do Olsztynka za pociągi regionalne kursują autobusy, a pociągi IC relacji Warszawa - Olsztyn są kierowane przez Ostródę i Iławę. Od 12 marca rozpoczną się prace inwestycyjne na szlaku z Pisza do Ełku, na tym odc. uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza. Zmiany w rozkładzie jazdy obowiązują także ze względu na inwestycje na Podlasiu – modernizacja Rail Baltica i w rejonie przygranicznym, gdzie PLK prowadzą przebudowę stacji: Biała Podlaska, Małaszewicze i Terespol. 

Przebudowa stacji

Trwa przebudowa m.in. stacji Szczecin Główny, Gorzów Wielkopolski i Kłodzko Główne. Modernizowane są także perony i tunel w Gdańsku (Główny). W kwietniu rozpocznie się budowa przystanku osobowego Wrocław Szczepin, który poprawi dostęp do kolei w mieście. Wszystkie objęte pracami stacje są odpowiednio oznakowane.

Zmiany w kursowaniu pociągów PKP Intercity

W związku z czasowym ograniczeniem ruchu w godz. 9.30-14.30 na linii Kraków Główny - Podłęże niektóre pociągi PKP Intercity pojadą zmienioną trasą pomijając Kraków Główny i Kraków Płaszów.

Zmiana dotyczy pociągów: z kierunku Wrocławia, Warszawy, Poznania i Szczecina w kierunku Przemyśla pociągi (6300 Wyspiański, 13100 Malinowski, 7300 Siemiradzki, 8308 Mehoffer) pojadą z pominięciem stacji Kraków Główny i Kraków Płaszów. Pasażerowie planujący podróż tymi pociągami do Krakowa na stacji Miechów przesiądą się do innych pociągów w kierunku Krakowa Głównego. Na odcinku Miechów – Kraków Główny/Kraków Płaszów obowiązywać będzie honorowanie biletów spółki PKP Intercity we wszystkich pociągach spółki Koleje Małopolskie i w wybranych pociągach Spółki Przewozy Regionalne. Natomiast z kierunku Przemyśla w kierunku Wrocławia, Poznania i Szczecina pociągi (3808 Mehoffer, 3804 Hetman, 3810 Matejko) pojadą z pominięciem stacji Kraków Płaszów i Kraków Główny. Pasażerowie planujący podróż do Krakowa na stacji Bochnia przesiądą się do autobusów zastępczej komunikacji (ZKA).

Podróżni planujący podróż z Krakowa w kierunku Przemyśla na odcinku Kraków Główny – Bochnia powinni skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA). Na stacji Bochnia będzie możliwość przesiadki do pociągów PKP Intercity. Natomiast w kierunku Wrocławia, Poznania i Szczecina powinni skorzystać z innych połączeń PKP Intercity lub spółki Koleje Małopolskie bądź Przewozów Regionalnych w celu dojazdu do stacji Miechów, gdzie zapewnione będą przesiadki do pociągów kursujących na odcinku Kraków Główny/Kraków Płaszów – Miechów. Na tym odcinku obowiązywać będzie honorowanie biletów spółki PKP Intercity w pociągach spółki Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne.

Dziewięć pociągów PKP Intercity będzie pomijać stację Kraków Główny i kursować przez Kraków Olszę z zachowaniem obsługi stacji Kraków Płaszów. To pociągi: IC Barbakan (rel. Kraków Płaszów – Szczecin), IC Malczewski (rel. Przemyśl Gł. – Kołobrzeg), TLK Korczak (rel. z/do Kraków Płaszów – Warszawa), TLK Kinga (rel. z/do Warszawa – Kraków Płaszów), TLK Cyryl (rel. Kraków Płaszów – Poznań Gł.), TLK Magnolia (rel. Szczecin Gł. – Kraków Płaszów), IC Sukiennice (rel. Kraków Płaszów – Gdynia Gł.), EIC Tatry (rel. z/do Warszawa – Zakopane), EIC Giewont (rel. z/do Gdynia Gł. – Warszawa).

Pociągi PKP Intercity na trasie Poznań - Piła

Z powodu czasowej przerwy w ruchu na linii Poznań – Piła dwie pary pociągów PKP Intercity, kursujących z Poznania w kierunku Słupska, pojedzie inną trasą. Składy TLK Gwarek 48104/84104 i IC Malczewski 3806/8306 zostaną skierowane przez Krzyż i Stargard. Ponadto pociąg IC Szkuner pojedzie trasą zmienioną przez Krzyż, a dalej przez Piłę. PKP Intercity zmieniło swoją pierwotną decyzję i ceny biletów dla tych pociągów pozostaną bez zmian. Dodatkowo PKP IC zapewni honorowanie wybranych biletów w niektórych pociągach Przewozów Regionalnych pomiędzy Poznaniem Gł. a Piłą Gł.

Pociągi PKP Intercity na trasie Siedlce – Terespol

Na linii Siedlce – Terespol (nr 2), gdzie trwają prace modernizacyjne, zmieniona zostanie trasa niektórych pociągów PKP Intercity. Obecnie na trasie Warszawa - Terespol kursują 4 pary połączeń dziennie. Od 11 marca nastąpi skrócenie relacji pociągu TLK Starzyński. Skład będzie kursował z/do Białej Podlaskiej, a następnie pasażerowie pojadą do/z Terespola autobusami zastępczej komunikacji. Pociąg TLK Niemcewicz z Warszawy do Terespola pojedzie całą trasą, natomiast w przeciwną stronę na odcinku z Terespola do Białej Podlaskiej pasażerowie zostaną przewiezieni autobusem. W kursującym we wtorki, czwartki i soboty pociągu TLK Polonez, relacji Warszawa – Moskwa/Mińsk, wagony międzynarodowe (do Moskwy/Mińska) pojadą całą trasą. Natomiast wagony kursujące tylko na odcinku krajowym skończą bieg w Białej Podlaskiej. Dalej podróż odbędzie się zastępczą komunikacją autobusową. Ponadto TLK Polonez, kursujący w poniedziałki, środy, piątki i niedziele w relacji Warszawa – Terespol, skończy bieg w Białej Podlaskiej. Dalej, do Terespola, podróżni pojadą zastępczą komunikacją autobusową. Pociąg TLK Polonez w drodze powrotnej pojedzie całą relację bez komunikacji zastępczej.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony