Partnerzy serwisu:

Jurek Owsiak "pomalował" dziewiątego Impulsa 2 dla zachodniego Pomorza

Michał Szymajda 12.12.2022 4,1k

Jurek Owsiak "pomalował" dziewiątego Impulsa 2 dla zachodniego Pomorza
Fot. Newag
17 grudnia na Pomorzu Zachodnim zostanie wprowadzony do ruchu dziewiąty fabrycznie nowy dwunapędowy Impuls 2. Autorem jego wyjątkowym barw jest Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Tu gra najpiękniejszy festiwal świata – takie hasło znalazło się tuż obok herbu województwa zachodniopomorskiego, który zdobi regionalne pociągi. Pojazd w barwach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Pol’and’Rock Festival to już dziewiąta hybryda zakupiona przez samorząd województwa dzięki Funduszom Europejskim. Takich nowoczesnych pojazdów ma być 12.

– Nasza hybrydowa flota jest coraz większa, a to oznacza wygodę pasażerów i korzyści dla środowiska – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz. – Dwunapędowe pociągi wyróżniają się nie tylko technicznie, ale też wizualnie. Malowanie najnowszej hybrydy zaprojektował Jurek Owsiak, niezwykły „maszynista” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Pomorzu Zachodnim WOŚP zawsze gra głośno. Wrócił do nas również piękny festiwal organizowany co roku przez fundację. Nowy pociąg na pewno będzie atrakcją przyszłorocznego Pol’and’Rock, ale kursował będzie oczywiście nie tylko świątecznie, festiwalowo, a regularnie. Pierwszy wyjazd już w sobotę.

Powitanie pociągu w Szczecinie i premierowy kurs do Kołobrzegu zaplanowany jest w sobotę, 17 grudnia. Od godziny 14.15 na stacji Szczecin Główny pasażerów czekają niespodzianki, a fotoreporterzy mogą liczyć na niezwykłe ujęcia. Podczas prezentacji dziewiątej hybrydy będzie okazja dowiedzieć się więcej o niskoemisyjnym transporcie, najnowszym taborze kolejowym i ekologii na Pomorzu Zachodnim.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony