Partnerzy serwisu:

Jubileusz 25-lecia firmy M&MR Trading Polska i marki TransComfort

Dariusz Kuta, M&MR Trading Polska 09.03.2020 0

Jubileusz 25-lecia firmy M&MR Trading Polska i marki TransComfort
fot. M&MR Trading Polska
Dwudziestopięciolecie działalności biznesowej jest wyjątkowym jubileuszem. To okazja do świętowania sukcesów na polskim rynku, a jednocześnie moment na refleksję i spojrzenie wstecz. Każdy rok był bowiem wypełniony koniecznością podejmowania ryzyka, trudnych wyborów oraz wyzwań. Przynosił kolejne szansy i możliwości rozwoju. Obecnie, po 25 latach, TransComfort, Business Unit M&MR Trading Polska Sp. z o.o., jest pionierską marką, którą niezmiennie tworzą pełni pasji i zaangażowania profesjonaliści.
Początki obecnej spółki M&MR Trading Polska sięgają roku 1991 – wówczas niemiecka firma PHOENIX AG zleciła Państwu Rochlitzki przygotowanie analizy możliwości sprzedaży swoich produktów gumowych w Polsce. Precyzyjnie opracowany raport analityczny wykazał, że polski rynek jest na nie gotowy, a to zaowocowało otrzymaniem kontraktu na wyłączne przedstawicielstwo handlowe. Margareta i Marek Rochlitzki rozpoczęli dystrybucję produktów PHOENIX AG w obszarze przemysłu górniczego, poligraficznego oraz motoryzacyjnego. W efekcie, 27 października 1994 roku powstała firma Phoenix Polska Sp. z o.o., trzon obecnej M&MR Trading Polska Sp. z o.o.

W 2006 roku spółka Phoenix Polska, w odpowiedzi na potrzeby rynku i współpracę z nowymi dostawcami zmieniła nazwę na TransComfort Sp. z o.o. Natomiast w roku 2014 powołano obecną M&MR Trading Polska Sp. z o.o., w skład której wchodzą autonomiczne Business Unity – TransComfort w zakresie przemysłu pojazdów i infrastruktury szynowej,  TTM Technologia Transferu Mediów w zakresie urządzeń do przesyłu mediów ciekłych, gazowych i stałych, a PHOENIX Xtra Print Polska w zakresie poligrafii. 

  
Od lewej: Margareta Rochlitzki, Martin Rochlitzki, Marek Rochlitzki, właściciele M&MR Trading Polska
(fot. materiały prasowe firmy)

TransComfort od początku wprowadzał do pojazdów szynowych absolutnie innowacyjne rozwiązania, które docenili polscy producenci (np. w 2009 roku TransComfort Sp. z o.o. otrzymał zamówienie na systemy zawieszenia do tramwajów SWING polskiego producenta PESA Bydgoszcz, które było wówczas największym zleceniem tego typu w Polsce). Dzięki właśnie tym rozwiązaniom, idea maksymalizacji komfortu i bezpieczeństwa w branży torowej przestała być mrzonką, a realnym celem. Wypracowany przez lata know-how i zdobywane doświadczenia pozwalały nam dostarczać odpowiednio dostosowane elementy zawieszenia I oraz II stopnia, materiały cierne układów hamulcowych oraz elementy układów wentylacji. Obecnie wciąż rozwijamy tę ofertę, a także wprowadzamy autorskie rozwiązania czy nowe usługi, np. projektowania. Współpracujemy z renomowanymi dostawcami, np. Continental ContiTech, Datwyler, Faiveley Becorit czy Trelleborg. Do tej pory nasze rozwiązania zostały zastosowane w pojazdach produkowanych przez Kolzam, w autobusach szynowych ZNTK Poznań, w tramwajach i pojazdach kolejowych FPS, PESA czy Newag. Aktualnie działamy w zakresie projektów m.in. dla PKP Cargo S.A., PKP Intercity S.A. oraz Ferrovie del Sud. Ponadto, bierzemy udział w największej od kilkudziesięciu lat inwestycji tramwajowej we Wrocławiu, gdzie dostarczamy m.in. specjalnie przygotowany system RCS (Rail Comfort System) dla nawierzchni tramwajowo-autobusowej system izolujący torowisko przeciwprądowo i antywibracyjnie.  

Jak natomiast ma wyglądać przyszłość TransComfort? Bacznie przyglądamy się perspektywom branży, naciskowi na rozwój transportu intermodalnego czy konieczność redukcji emisji gazów cieplarnianych. Wciąż poszukujemy nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych, np. w zakresie infrastruktury torowej. Od początku naszego istnienia staraliśmy się przekonać projektantów, konstruktorów czy władze miejskie, że infrastruktura torowa, dzięki specjalnym systemom tłumiącym hałas i drgania, może być trwalsza, bezpieczniejsza oraz przyjazna dla otoczenia. Dzięki temu praktycznie wszystkie polskie miasta posiadają infrastrukturą tramwajową wyposażoną, chociaż w jakimś zakresie, w technologię budowy podtorza czy nawierzchni od TransComfort. I tę właśnie ścieżkę implementacji produktów i usług wyłącznie innowacyjnych chcemy kontynuować.

Dziękujemy wszystkim klientom i dostawcom za wspaniałe wspólne ćwierćwiecze na polskim rynku przemysłowym. Mamy nadzieję na kolejne 25 lat pełne, jak dotąd, pasji, możliwości, wyzwań oraz sukcesów. I tego właśnie, na kolejne lata, życzymy sobie oraz wszystkim naszym partnerom biznesowym.
 
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony