Partnerzy serwisu:

JR Central testuje Shinkansena z zasilaniem bateryjnym

Łukasz Malinowski 12.07.2019 2,2k

JR Central testuje Shinkansena z zasilaniem bateryjnym
fot. Hahifuheho
W ostatnią środę Central Japan Railways przeprowadziły testy pierwszego pociągu N700S wyposażonego w dodatkowe zasilanie bateryjne. Ma ono być wykorzystywane w nagłych wypadkach i umożliwiać samodzielny dojazd składu do najbliższej stacji lub samodzielny zjazd z linii głównej.
Głównym zadaniem testowanego systemu ma być zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w sytuacjach awaryjnych wywołanych np. trzęsieniem ziemi, czy też w przypadku awarii zasilania w tunelach i na mostach. Jak podkreślają przedstawiciele JR Central, wprowadzenie nowego systemu było możliwe dzięki zmianom technologicznym z ostatnich lat – zestawy bateryjne stały się bardziej efektywne, a inne podzespoły mniejsze, co umożliwiło wygospodarowanie większej przestrzeni na dodatkowy system zasilania. Zostały one zlokalizowane pod 4 z 16 członów składu.
N700S to nowy typ pociągu, który ma zostać wprowadzony do eksploatacji w lecie 2020 roku i obsługiwać uczestników oraz kibiców letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Tokio.

Pojazd, który testowano w prefekturze Shizuoka, składał się z 16 członów – w dolnej części czterech z nich zamontowany został dodatkowy system zasilania. Prace nad N700S ogłoszono w czerwcu 2016. Zgodnie z założeniami miał on być rozwojową wersją poprzednich modeli przeznaczonych do obsługi linii Tokaido i Sanyo. Pierwszy skład rozpoczął jazdy testowe w marcu ubiegłego roku. Na ten rok zaplanowane zostały także jazdy testowe z prędkością 360 km/h a więc większą o 28 km/h niż ta, którą osiąga N700A – jeśli pójdą dobrze, JR Central podniesie prędkości na obsługiwanych przez nowe składy liniach.

Składy serii N700 jeżdżą po japońskich torach od roku 2007. Obecnie eksploatowanych jest 189 składów wszystkich typów. Pociągi zostały opracowane na zmówienie JR Central i JR West, ale wykorzystywane są także przez JR Kyushu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony