Partnerzy serwisu:

„Jokery” kolekcjonerskie szlakiem „wiedenki”

inf. pras 09.07.2020 853

„Jokery” kolekcjonerskie szlakiem „wiedenki”
Fot. Fundacja Grupa PKP
Z okazji jubileuszu 175-lecia otwarcia pierwszego odcinka Drogi Żelaznej Warszawsko – Wiedeńskiej Fundacja Grupy PKP przygotowała niespodziankę dla kolekcjonerów unikalnych znaczków turystycznych. W tym roku fani „jokerów” mogą zebrać kolekcję szczęściu wyjątkowych znaczków z wizerunkiem dworców wybudowanych na szlaku „wiedenki”.
14 czerwca obchodziliśmy jubileusz 175-lecia budowy „królowej polskich dróg żelaznych”. W ramach obchodów odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele Św. Boromeusza na warszawskich „Powązkach”, a następnie delegacja kolejarzy i pocztów sztandarowych oddała hołd budowniczemu „wiedenki” Stanisławowi Wysockiemu. Fundacja Grupy PKP, by upamiętnić rocznicę, wydała specjalną serię znaczków okolicznościowych z wizerunkiem dworców kolejowych wybudowanych na trasie Drogi Żelaznej Warszawsko – Wiedeńskiej od Warszawy do Maczek – dzisiejszej dzielnicy Sosnowca. Komplet sześciu znaczków turystycznych można zdobyć poprzez przekazanie darowizny na cele statutowe Fundacji Grupy PKP, przelewem na nr konta bankowego: Bank Pocztowy S.A. 06 1320 0019 1649 3010 2000 0001 z dopiskiem „darowizna na cele statutowe”.

Znaczki są wysyłane pocztą lub można je odebrać osobiście w siedzibie Fundacji Grupy PKP na ulicy Szczęśliwickiej 62 w Warszawie.„Jokery” są kontynuacją zeszłorocznego cyklu, wydanego z okazji zorganizowanych wycieczek po dworcach kolejowych - „Kolejowe perły architektury”. Znaczki okolicznościowe, to świetna pamiątka wykonana z naturalnego materiału – drewna. Nie ma w nim użytych barwników, farb, czy lakierów, jest w stu procentach ekologicznym produktem.

Jest to niepowtarzalna propozycja i gratka dla prawdziwych kolekcjonerów. Wyjątkową cechą znaczków jest to, że są ręcznie wykonane – informuje Fundacja Grupy PKP.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony