Partnerzy serwisu:

„Jizdenka na Lato”. Za 169 złotych przez tydzień koleją po całych Czechach

Michał Szymajda 03.07.2022 7,9k

„Jizdenka na Lato”. Za 169 złotych przez tydzień koleją po całych Czechach
Czeskie pociągi regionalne w Tanvaldzie, blisko polskiej granicy Fot. M. Szymajda
Česke drahy wprowadzają genialną letnią promocję. Z biletem Jízdenka na léto (bilet letni) można przez tydzień lub dwa podróżować pociągami operatora w naprawdę dobrej cenie.
Česke drahy wprowadzają genialną letnią promocję. Z biletem Jízdenka na léto (bilet letni) można przez tydzień lub dwa podróżować pociągami operatora w naprawdę dobrej cenie. – Planujecie wakacyjne wycieczki po Czechach? Spędźcie najpiękniejsze wakacje z Biletem Letnim i podróżujcie przez cały kraj tyle ile chcecie. Nie musicie nic planować, nie ma pośpiechu, Letni Bilet pozwoli Wam jeździć koleją w dowolnym momencie – tak reklamują Koleje Czeskie ofertę.

Za 169 złotych po całych Czechach

Bilet występuje w dwóch wersjach – 7-dniowej za 890 koron i 14 dniowej za 1290 koron. Za tydzień jazdy wszystkimi pociągami ČD w drugiej klasie (a więc także pociągami Pendolino po dokupieniu taniej miejscówki i pociągami RailJet) zapłacimy w przeliczeniu na polską walutę tylko 169 złotych, a dwa tygodnie podróży to wydatek 245 złotych. Jeszcze tańsze bilety są sprzedawane posiadaczom czeskiej karty transportu publicznego – In Karty. Oferta jest więc niezwykle korzystna. Co kupimy w Polsce za 169 złotych? Np. jeden bilet na pociąg Pendolino z Warszawy do Krakowa w jedną stronę...

Jízdenka na léto jest do kupienia od 1 lipca, będzie w ofercie do ostatniego dnia sierpnia. Bilet można kupić w automacie biletowym, w sklepie internetowym, w kasie, a także u konduktora. Trzeba go podpisać własnym imieniem i nazwiskiem. Letni Bilet wraca jako oferta w prawie każde wakacje w Czechach. Co roku jest rozchwytywany. Dla Czechów i turystów jest okazją do poznawania Republiki.

Bilet bez analogii w Polsce

W Polsce analogiczna oferta nie funkcjonuje. Po likwidacji Biletu Weekendowego zbliżony zasadą działania jest „Bilet Multiprzejazd” Umożliwia on podróżowanie od północy we wtorek do godziny 15.00 w czwartek, ale tylko w pociągach TLK i IC, za kwotę 119 złotych w drugiej klasie (występuje też w opcji na wszystkie pociągi – za 239 złotych). Znaczącą różnicą jest to, że Koleje Czeskie obsługują mnóstwo linii regionalnych, gdzie Bilet Letni także obowiązuje. Polski bilet jest ważny krótko i tylko w pociągach dalekobieżnych.

Przypomnijmy w tym miejscu o niemieckim bilecie za 9 euro, który ważny jest w całych Niemczech do końca lata. Piszemy o nim tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony