Partnerzy serwisu:

Jeździ już 1000 pantografów 160 EC

inf. prasowa 25.01.2018 3,2k

Jeździ już 1000 pantografów 160 EC
fot. EC Engineering
Firma EC Engineering wyprodukowała tysięczny pantograf kolejowy 160 EC. Ten szczególny egzemplarz trafił do Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Mińsku Mazowieckim.
– Pantograf 160 EC był pierwszym zaprojektowanym i wyprodukowanym w Polsce po blisko 25-letniej przerwie takim urządzeniem. To nasz pierwszy projekt z całej gamy produktów służących do ładowania prądu w różnego typu pojazdach transportu publicznego – mówi Ireneusz Łuczak, prezes EC Engineering. – W dalszym ciągu jesteśmy jedynym polskim producentem pantografów kolejowych – dodaje.

Produkcję uruchomiono w 2010 roku i do tej pory sprzedano już 1000 egzemplarzy. Odbieraki zamontowane są m.in.: na pociągach kolei regionalnych na Dolnym i Górnym Śląsku oraz na Mazowszu, użytkuje je także PKP Cargo, Warszawska Kolej Dojazdowa i na swoich składach montuje firma Newag (np. w pociągach Impuls).

Pantograf połówkowy służy do obsługi pociągów do maksymalnej prędkości 160 km/h. Przystosowany jest do pracy w temperaturach od -30 do +40˚C. Ślizgacz wyposażony jest w nakładki węglowe. Opcjonalnie montowany jest system ADD (Automatic Drop Device), który w razie uszkodzenia nakładek automatycznie opuszcza pantograf oraz system PPD (Pantograph Position Detection), który w razie problemów z siecią trakcyjną informuje o opuszczeniu pantografu.

EC Engineering produkuje także pantograf kolejowy 200 EC, przeznaczony do eksploatacji przy prędkości do 200 km/h. Jest też producentem innowacyjnego pantografu tramwajowego 120 EC, w budowie którego wykorzystano lekkie stopy aluminiowe. Gamę produktów uzupełnia nowoczesna ładowarka dla autobusów elektrycznych, która pozwala szybko i efektywnie doładowywać baterie autobusów na pętlach i przystankach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony