Partnerzy serwisu:

Jeszcze więcej wielosystemowych Taurusów w Kolejach Czeskich

Michał Szymajda 13.09.2021 3,7k

Jeszcze więcej wielosystemowych Taurusów w Kolejach Czeskich
Fot. CD
Czesi kupią jeszcze więcej wielosystemowych lokomotyw elektrycznych Taurus. Na rynku nadażywa się okazją, którą České dráhy chcą wykorzystać.
Wygląda na to, że Koleje Czeskie w niewiele ponad rok zbudują flotę nowoczesnych wielosystemowych elektrowozów zdolnych prowadzić międzynarodowe pociągi. Niedawno informowaliśmy o tym, że operator będzie miał sześć Taurusów, ale dziś wiadomo, że lokomotyw ES64U4 będzie więcej. Jak podaje portal zdopravy.cz Čd kupią jeszcze trzy takie pojazdy. Poinformował o tym Ivan Bednárik – prezes operatora.

Dzięki powiększeniu floty Čd będzie mogło własnymi lokomotywami prowadzić pociągi Praga – Berlin – Hamburg. Lokomotywy będą rozpędzać się na niemieckim odcinku linii do 230 km/h od 2025 roku. To maksymalna prędkość konstrukcyjna Taurusów. Posiadane już przez Czechów Taurusy prowadzą głównie pociągi międzynarodowe na odcinku Wiedeń - Bohumin. Dzięki temu nie jest konieczna zmiana lokomotyw w Brzecławiu.

Portal zdopravy.cz przypomina, że Czesi poszukują także lokomotyw fabrycznie nowych. W grze jest przetarg na zakup do 50 wielosystemowych szybkich elektrowozów, a opcja minimum to zakup 20 takich pojazdów. Lokomotywy miałyby już korzystać z projektowanej czeskiej sieci KDP.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony