Partnerzy serwisu:

Jeszcze jedno zdarzenie z dwoma pociągami na jednym szlaku

Jakub Madrjas 30.06.2022 4,2k

Jeszcze jedno zdarzenie z dwoma pociągami na jednym szlaku
Fot. Czytelnik RK
W niedzielę wieczorem doszło do niebezpiecznej sytuacji, w której dwa pociągi pasażerskie zatrzymano tuż przed zderzeniem czołowym. Do podobnego zdarzenia, z udziałem pociągów towarowych, doszło w piątek w Koninie.
W niedzielę (26 czerwca) dwa pociągi PKP Intercity znalazły się na jednym szlaku. Udało się je zatrzymać przed zderzeniem torowym – pisaliśmy o tym tutaj. Po publikacji artykułu skontaktował się z nami Czytelnik twierdząc, że do podobnego zdarzenia doszło w piątek w okolicach Konina.

Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK potwierdza, że 24 czerwca o godzinie 13:30 na stacji Konin dwa pociągi towarowe znalazły się na jednym torze. Jak podkreśla, przyczyny ma wyjaśnić komisja, ale wstępne ustalenia wskazują, że maszynista pociągu relacji Oderbruecke – Małaszewicze Południowe pominął semafor wskazujący sygnał "STÓJ". – Składy zatrzymały się w bezpiecznej odległości – zapewnił przedstawiciel PKP PLK.

Ze względu na zdarzenie do godziny 17:15 wstrzymany był ruch pociągów na odcinku Konin – Kramsk, a przewoźnik musiał Koleje Wielkopolskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową. –Podróżni byli na bieżąco informowani o aktualnej sytuacji na stacjach i przystankach – zapewnił Jakubowski.

Przypomnijmy, że oprócz zdarzenia z minionej niedzieli, 14 czerwca) pociąg IC 5129 Rejewski został skierowany na zamknięty tor nr 1 w stacji Kowalewo Pomorskie; zdaniem świadków na tym samym szlaku znajdowały się maszyny torowe i skład z tłuczniem. Z kolei 20 czerwca doszło do zderzenia pociągu Polregio i pociągu sieciowego pod Szczecinem.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony