Partnerzy serwisu:

Jest zgoda na użycie dolnośląskiej hybrydy na linii do Wojnowa i Jelcza

Jakub Rösler 23.11.2021 6,7k

Jest zgoda na użycie dolnośląskiej hybrydy na linii do Wojnowa i Jelcza
fot. Jakub Rösler
Jak poinformowało nas Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Dolny Śląsk otrzymał zgodę na tymczasowe użytkowanie hybrydowego Impulsa na linii 292. Znacznie przybliża to start pociągów już w grudniu tego roku.
Dosłownie przed chwilą otrzymaliśmy informację o tym, że Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT), wydał 22 listopada tego roku zgodę na użytkowanie hybrydowych jednostek Impuls z Dolnego Śląska na linii kolejowej 292. Znacząco przybliża to powrót pociągów na linię 292, ponieważ do tej pory to właśnie brak taboru zagrażał uruchomieniu połączeń już w grudniu tego roku.

Zgoda CUPT do sierpnia 2022 roku

– Zgoda na zmianę ma charakter tymczasowy i będzie obowiązywać od 12 grudnia 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r. Do obsługi linii nr 292 na odcinku Wrocław Główny – Jelcz Laskowice jednocześnie będzie kierowany jeden z dostępnych pojazdów hybrydowych z typu 36WEh zakupionych w ramach projektu – informuje nas Katarzyna Betlejewska z Wydziału Komunikacji CUPT.

Betlejewska dodaje też, że jedną z przesłanek za pozytywną decyzją w tej sprawie był fakt, iż linia 285, do obsługi której pojazdy zostały pierwotnie zakupione, zostanie oddana do użytku z opóźnieniem.

Ile muszą dopłacić samorządy?

Jak już pisaliśmy, opóźnienie w rewitalizacji linii do Sobótki może pomóc w uruchomieniu pociągów do Jelcza Miłoszyc już w grudniu. Trwają rozmowy między władzami województwa dolnośląskiego, a miastem Wrocławiem i gminami Czernica oraz Jelcz Laskowice w sprawie uruchomienia połączeń kolejowych na zrewitalizowanej linii kolejowej 292 z Wrocławia do Jelcza. O szczegółach piszemy tutaj

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony