Partnerzy serwisu:

Jest wyrok za wypadek z Pendolino w Modlinie

PAP/jm, Rynek Kolejowy 17.05.2018 7k

Jest wyrok za wypadek z Pendolino w Modlinie
fot. wirtualnynowydwor.pl
Jak informuje PAP, kierowca autobusu Kolei Mazowieckich, który spowodował wypadek z Pendolino na przejeździe w Modlinie został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.
Do wypadku doszło 26 września na przejeździe kolejowo–drogowym przy ul. Mieszka I w Nowym Dworze Mazowieckim. W zderzeniu brał udział EIP 5406 relacji Gdynia Główna – Bielsko-Biała Główna i autobus lotniskowy KM 971 Kolei Mazowieckich, obsługiwanego przez Arrivę i jadący na lotnisko. Więcej na temat zderzenia pisaliśmy tutaj

Na przełomie roku Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim skierowała do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim wniosła akt oskarżenia przeciwko Jackowi Z. Zarzucono mu nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym, przy "przyjęciu umyślnego naruszania przepisów ruchu drogowego".

Jak podała Polska Agencja Prasowa, oprócz kary więzienia w zawieszeniu wobec mężczyzny orzeczono pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz zasądzono od niego ponad 2,8 tys. zł kosztów postępowania. Wyrok jest nieprawomocny. 
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony