Partnerzy serwisu:

Jest umowa na stację Sosnowiec Dańdówka

inf. pras. 02.05.2019 26

Jest umowa na stację Sosnowiec Dańdówka
fot. Michaelus CC BY 3.0
PKP PLK podpisała umowę na modernizację stacji Sosnowiec Dańdówka o wartości 61 mln zł.
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na rewitalizację linii nr 171 w stacji Sosnowiec Dańdówka wraz z przebudową urządzeń sterowania ruchem kolejowym. O przetargu na prace pisaliśmy w tym miejscu.

Jak informuje PLK, w stacji zostaną wymienione tory, przebudowane urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz sieć trakcyjna. 17 rozjazdów zostanie wyposażonych w system elektrycznego ogrzewania. Projekt przewiduje przebudowę nastawni w Sosowcu Dańcówce, w Dąbrowie Górniczej Wschodniej oraz na posterunku odgałęźnym Kozioł wraz z urządzeniami sterowania ruchem kolejowym.

Linia 171 jest linią towarową łączącą Dąbrowę Górniczą Towarową z posterunkiem Panewnik (między Katowicami Muchowiec a Rudą Kochłowicami). Jej rewitalizacja usprawni wywóz towarów z Górnego Śląska w głąb kraju i do portów. Dzięki nowym torom, rozjazdom, sieci trakcyjnej i urządzeniom sterowania ruchem kolejowym, pociągi pojadą szybciej. Prędkość  na stacji wzrośnie do 80 km/h - zwiększy się przepustowość linii, którą pojedzie więcej pociągów - informuje PLK.

Inwestycja jest częścią projektu pn. „Prace na południowo-wschodniej obwodnicy GOP  wraz z przyległymi odcinkami” i odbywa się w systemie „projektuj i buduj”. Jej wartość to ponad  61 mln złotych. Inwestycja zaplanowana jest na lata 2019 – 2021.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony