Partnerzy serwisu:

Jest umowa na przebudowę stacji Węgliniec

kł, Rynek Kolejowy 21.01.2021 59

Jest umowa na przebudowę stacji Węgliniec
fot. M. Szymajda
W ubiegłym miesiącu PKP SA podpisały umowę na przebudowę dworca w Węglińcu. Przebudowy doczeka się również sama stacja - PKP PLK ma już umowę z wykonawcą.
Przetarg na modernizację stacji Węgliniec został ogłoszony we wrześniu ubiegłego roku. Jak informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK, na początku stycznia została podpisana umowa z konsorcjum z liderem ETF Polska na realizację prac w formule „projektuj i buduj”.

W ramach zadania pn. „Przebudowa stacji Węgliniec”, realizowanego w ramach projektu „Przebudowa infrastruktury obsługi podróżnych na stacjach i przystankach”. mają powstać wyższe i wygodniejsze perony, które ułatwią pasażerom dostęp do pociągów oraz nowe oświetlenie. 

Dwa perony stacji Węgliniec (nr 1 i nr 3) zostaną przebudowane i podwyższone do 760 mm ponad szyny, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Na peronach nr 2 i nr 4 wykonane zostaną zejścia, a peron nr 6 zostanie odnowiony z wykonaniem dojścia z peronu nr 3. Na peronach wykonana zostanie kanalizacja dla instalacji systemu dynamicznie informacji pasażerskiej i monitoringu - informuje Siemieniec. Renowacji zostanie poddana konstrukcja kładki nad torami, prowadzącej do budynku dworca. Wybudowana zostanie pochylnia z kładki na teren ul. Kolejowej, a na samej kładce zostanie zamontowane nowe oświetlenie.

- Ze względu sąsiedztwo historycznych obiektów, wpisanych do rejestru zabytków (budynków dworca i wiat peronowych), prace przy przebudowie peronów muszą uwzględnić wymagania konserwatora zabytków - podaje rzecznik. Rozpoczęcie prac budowalnych planowane jest w drugim kwartale 2021 roku, po sporządzeniu projektu. Zakończenie robót przewidziane jest jeszcze w tym roku.

Warto przypomnieć, że oprócz stacji przebudowany zostanie też monumentalny dworzec w Węglińcu. Spółka PKP SA podpisała umowę z wykonawcą tej inwestycji na początku grudnia.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony