Partnerzy serwisu:

Jest umowa na poprawę linii w Dąbrowie Górniczej

inf. pras./jm, Rynek Kolejowy 27.06.2018 2,1k

Jest umowa na poprawę linii w Dąbrowie Górniczej
fot. PKP PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na rewitalizację odcinka Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce – Dąbrowa Górnicza Wschodnia. Poprawa odcinka linii nr 62 na trasie Sosnowiec Południowy – Bukowno – Tunel to jedno z zadań, które ułatwi m.in. przewóz towarów na Górnym Śląsku. Zarządca infrastruktury wyremontuje m.in. ok. 8 km torów, obiekty inżynieryjne, urządzenia sterowania ruchem kolejowym, sieć trakcyjną oraz infrastrukturę do obsługi podróżnych.
Umowa została podpisana z konsorcjum Firm: Torkol Sp. z o.o., Tychy (Lider Konsorcjum), Mar-Bud Sp. z o.o. Budownictwo Sp. k., Warszawa, Nowak-Mosty Sp. z o.o., Dąbrowa Górnicza. Umowę udało się podpisać dopiero po trzecim przetargu na realizację prac.

Inwestycja obejmie przebudowę peronów na stacjach Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce i Dąbrowa Górnicza Wschodnia. Perony będą podwyższone do 76 cm, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów, a także wyposażone w elementy małej architektury – wiaty, ławki, gabloty informacyjne, zegary i nagłośnienie. PLK zapowiada nowe oświetlenie peronów i dróg dojścia oraz czytelne oznakowanie stacji.

Inwestycja będzie realizowana w ramach projekt pn. „Prace na liniach kolejowych nr 62, 660 na odcinku Tunel – Bukowno – Sosnowiec Płd.”, który szacowany jest łącznie na ponad 200 mln.

Po zakończeniu inwestycji składy pasażerskie pojadą do 120 km/h, a towarowe do 100 km/h (obecnie 70 km/h). Podniesienie prędkości w ruchu kolejowym zapewni wymiana torów oraz 14 rozjazdów, które będą wyposażone w urządzenia elektrycznego ogrzewania. Zostanie również przebudowana sieć trakcyjna oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Prace obejmą remont 4 obiektów inżynieryjnych oraz budowę nowej nastawni z urządzeniami komputerowymi w stacji Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce – zapowiada PLK.

Zakończenie wszystkich prac planujemy w IV kwartale 2019 r. W Krajowym Programie Kolejowym projekt pn. „Prace na liniach kolejowych nr 62, 660 na odcinku Tunel – Bukowno – Sosnowiec Płd. ” szacowany jest łącznie na ponad 200 mln zł i finansowany z budżetu państwa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony