Partnerzy serwisu:

Największa umowa w historii Newagu podpisana. Elektronicznie.

Jakub Madrjas 07.04.2020 271

Największa umowa w historii Newagu podpisana. Elektronicznie.
fot. Newag
Newag poinformował o podpisaniu umowy z SKM Warszawa na dostawę 21 elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z usługą utrzymania przez siedem lat.
Zarząd Newagu poinformował o podpisaniu dziś umowy ze społką Szybka Kolej Miejska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na dostawę dwudziestu jeden elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz ze świadczeniami dodatkowymi oraz usługami utrzymania przez siedem lat. Dostawy będą wykonywane w 2022 roku zgodnie z uzgodnionym przez strony harmonogramem.

Wartość umowy wynosi 543 028 200 złotych netto, na którą składa się wynagrodzenie z tytułu dostawy pociągów (452,7 mln zł) oraz wynagrodzenie z tytułu usług utrzymania składów (77,6 mln zł). To maksymalna kwota, przy czym SKM gwarantuje Newagowi zrealizowanie wszystkich przeglądów P3 i P4 oraz 60% przeglądów P1 i P2, a wykonanie pozostałych przeglądów P1 i P2 przez Spółkę będzie zależne od decyzji SKM.

Newag udziela czteroletniej gwarancji. Umowa przewiduje kary umowne z tytułu opóźnienia w dostawie do 30 % łącznej wysokości wynagrodzenia.

W ogłoszonym przez SKM przetargu Newag wystartował jako jedyny oferent

Aktualizacja: największy kontrakt w historii Newagu

Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej, 7 kwietnia Alan Beroud, prezes Szybkiej Kolei Miejskiej Sp. z o.o. i Zbigniew Konieczek, prezes Newagu podpisali umowę na dostawę nowego taboru dla warszawskiej SKM elektronicznie. 

Zgodnie z postanowieniami umowy pierwsze pojazdy typu Impuls 2 pojawią się na początku 2022 roku. Do końca listopada 2022 roku na torach stołecznej aglomeracji pojawi się 21 „Impulsów” drugiej generacji produkowanych przez nowosądecką spółkę. – To dobra wiadomość dla Mieszkańców stolicy i podwarszawskich miejscowości, zwłaszcza tych dojeżdżających codziennie do pracy. Wiemy, jak bardzo czekają na te pociągi. Nowe Impulsy 2 z Newagu pozwolą zwiększyć komfort ich codziennego podróżowania, a nam wzmocnić linie SKM cieszące się największym zainteresowaniem pasażerów – powiedział Alan Beroud, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej cytowany w komunikacie. – Planujemy także wykorzystać nowy tabor, po zakończeniu prac remontowych i modernizacyjnych w obrębie Warszawskiego Węzła Kolejowego, do uruchomienia kolejnych połączeń – dodał.

– W 2012 roku dostarczyliśmy pierwsze pojazdy Impuls wyprodukowane przez Newag właśnie dla SKM Warszawa. Dzisiaj, po 8 latach, kontynuując naszą współpracę, możemy dostarczyć pojazdy nowej generacji - Impuls2. Mamy nadzieję, że ezety Impuls 2 cieszące się wysoką niezawodnością i bezpieczeństwem, spełnią oczekiwania pasażerów stolicy. – dodał Zbigniew Konieczek, prezes Newagu.

Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez producenta, dwa pierwsze pociągi dotrą do Warszawy w początkiem 2022 roku. Umowa przewiduje, że stołeczny przewoźnik najpóźniej do końca listopada 2022 roku otrzyma 21 pojazdów: 15 pięcioczłonowych oraz 6 czteroczłonowych. Będą one stacjonowały na terenie nowoczesnego zaplecza SKM na warszawskich Odolanach. Umowa obejmuje także przeszkolenie pracowników w zakresie ich obsługi oraz wykonywanie wszelkich niezbędnych przeglądów i napraw przez okres siedmiu lat.

Nowe elektryczne zespoły trakcyjne w barwach Szybkiej Kolei Miejskiej zostaną wyposażone w monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej, automaty biletowe, hotspot Wi-Fi, ładowarki USB oraz ratujące życie defibrylatory AED. Każdy z pojazdów będzie klimatyzowany i w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się.

To największy zakup w historii Szybkiej Kolei Miejskiej i jednocześnie największy pojedynczy kontrakt w historii Newagu. Wartość całego zamówienia wyniesie 667.924.686 zł brutto i uwzględnia dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 202.621.049,45 zł, które przewoźnik uzyskał w 2018 roku z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020 Priorytet V: „Rozwój transportu kolejowego poza TEN-T”.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony