Partnerzy serwisu:

Jest umowa na budowę przystanku osobowego Szczecinek Bugno

Michał Szymajda 12.09.2022 750

Jest umowa na budowę przystanku osobowego Szczecinek Bugno
zdjęcie ilustracyjneFot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na budowę nowego przystanku w Szczecinku w ramach rządowego programu przystankowego. Nowy przystanek zlokalizowany będzie na linii kolejowej Szczecinek – Kołobrzeg (nr 404) obok wiaduktu drogowego i ulic Koszalińskiej i Bugno.
Przystanek zostanie dostosowany do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się. Dla osób niewidomych i niedowidzących będą ścieżki naprowadzające i wypukła faktura na antypoślizgowej nawierzchni peronu. Przewidziano stojaki rowerowe, by ułatwić łączenie podróży koleją i rowerem.

– Budowa nowego przystanku w Szczecinku dzięki środkom z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” będzie szczególnie korzystna dla podróżujących w kierunku Kołobrzegu, Koszalina i Piły. Efektywne wykorzystywanie przez PKP Polskie Linie Kolejowe środków z budżetu państwa i projektów unijnych, sprzyja rozwojowi najbardziej ekologicznego środka transportu zbiorowego jakim jest kolei – mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych.

Trzy miejsca zatrzymania pociągów w Szczecinku

Wykonawcą przystanku Szczecinek Bugno będzie spółka z Grupy Kapitałowej PKP Polskie Linie Kolejowe – ZRK-DOM Poznań. Prace o wartości blisko 2,5 mln zł będą realizowane w formule „projektuj i buduj”. Zakończenie robót planowane jest w 2023 roku. 

W Szczecinku pociągi zatrzymują się obecnie na węzłowej stacji Szczecinek, oraz na przystanku osobowym Szczecinek Chyże. Ten ostatni także znajduje się na odcinku linii kolejowej do Kołobrzegu, około kilometra na południowy-wschód od zaplanowanego do budowy przystanku Szczecinek Bugno. 

Program przystankowy w województwie zachodniopomorskim

W województwie zachodniopomorskim program przystankowy na liście podstawowej obejmuje 10 lokalizacji: Koszalin Północny (Politechnika), Koszalin Bukowe (Wschodni), Kołobrzeg Wschód (dwa przystanki: Kołobrzeg Amfiteatr na linii 402 i Kołobrzeg Ogrody na linii 404), Kołobrzeg Zachód (Kołobrzeg Radzikowo), Świdwin Zamek, Szczecinek Bugno, Recz Pomorski, Łubowo, Złocieniec i Radziszewo. Na liście rezerwowej ujęto jeden projekt: Szczecinek.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony