Partnerzy serwisu:

Jest trzeci projekt stawek PKP PLK na nowy rozkład

Jakub Madrjas 05.09.2022 1,8k

Jest trzeci projekt stawek PKP PLK na nowy rozkład
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Po dwóch odmowach Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego zatwierdzenia projektu cennika zarządcy infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe przedstawiły do zatwierdzenia nowy projekt cennika opłat za korzystanie z infrastruktury kolejowej na rozkład jazdy pociągów 2022/2023. 
PKP Polskie Linie Kolejowe już po raz trzeci przedstawiły Prezesowi Urzędu Transportu Kolejowego projekt cennika opłat za korzystanie z infrastruktury kolejowej na rozkład jazdy pociągów, który wejdzie w życie już w grudniu. 

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego w lipcu po raz drugi w tym roku odmówił zatwierdzenia projektu cennika PKP Polskich Linii Kolejowych w części dotyczącej sposobu ustalania stawki jednostkowej opłaty podstawowej i manewrowej. Zarządca w ciągu 30 dni mógł złożyć do zatwierdzenia nowy projekt cennika lub zdecydować, że w rozkładzie jazdy pociągów 2022/2023 będzie stosował dotychczasowy cennik obowiązujący od 2018 roku. Tak się działo (po odmowach UTK) w poprzednich latach. Tym razem PKP PLK postanowiła złożyć trzeci projekt. 

Przypomnijmy, że zarówno w pierwszym, jak i w drugim projekcie branża wytykała m. in. błędną kwalifikację kosztów prowadzenia ruchu do kosztów bezpośrednich zależnych od przejazdu pociągu (zaliczenie do kosztów bezpośrednich kosztów, które nie byłyby ponoszone, gdyby nie było ruchu pociągów) i inne wady, które dyskwalifikowały projekt.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony