Partnerzy serwisu:

Jest szansa na wspólny bilet weekendowy PKP Intercity i PolRegio

Michał Szymajda 17.02.2017 867

Jest szansa na wspólny bilet weekendowy PKP Intercity i PolRegio
Pociąg PKP Intercity i PolRegio we WrocławiuFot. Michał Szymajda, Rynek-Kolejowy.pl
Jak zapewnia Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, koncepcyjne prace nad wspólną platformą sprzedaży biletów kolejowych są prowadzone. Bierze w nich udział m.in. największy przewoźnik regionalny pod marką PolRegio i PKP Intercity. Wydaje się, że pewne oferty dwaj przewoźnicy mogliby zaproponować już teraz.
O ile sprzedaż biletów jednorazowych kilku spółek wymaga ich porozumienia i stworzenia wspólnej platformy sprzedaży (która np. uwzględniałaby zniżki przy pokonywaniu kolejnych kilometrów pociągiem drugiego i każdego kolejnego przewoźnika), to zarówno w Przewozach Regionalnych jak i w PKP Intercity istnieje cała gama ofert, które bez wątpienia i z łatwością można połączyć. Wrócić można na przykład do sprzedaży biletu weekendowego obowiązującego zarówno w pociągach PKP Intercity, jak w składach regionalnych.

Taki bilet byłby znakomitą zachętą do weekendowego poznawania kraju, skorzystaliby także ci, którzy wracając do domu na weekend muszą korzystać z oferty kilku przewoźników i ze względu na wysokie ceny biletów, rezygnują z podróży koleją na rzecz auta. Obecnie, chcąc do woli korzystać z przejazdów weekendowych, musimy kupić osobno bilet turystyczny PolRegio (45 zł w opcji na przewoźników regionalnych z wyjątkiem PKP SKM i Kolei Mazowieckich) i jego odpowiednik oferowany przez PKP Intercity (82 zł w opcji na przejazdy 2. klasą pociągami TLK i IC).

Przewozy Regionalne potwierdzają, że nad wspólną ofertą z PKP Intercity toczą się prace. Czy efektem może być jeden bilet weekendowy?

– Przewozy Regionalne, właściciel nowej marki PolRegio, w pełni popierają ideę wspólnego biletu. Przedstawiciele naszej spółki uczestniczą w pracach koordynowanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Niezależnie od tego prowadzimy rozmowy z PKP Intercity dotyczące stworzenia wspólnych ofert dla pasażerów podróżujących i pociągami regionalnymi, i dalekobieżnymi. Rozważamy różne rozwiązania. Po zakończeniu rozmów poinformujemy o szczegółach – odpowiedział na nasze pytania Michał Stilger, rzecznik spółki.

O tym, że rozmowy w ramach Grupy PKP nad określeniem obszarów współpracy biletowej pomiędzy spółkami skarbu państwa i PolRegio toczą się aktywnie, powiedział na początku roku prezes PKP Intercity Marek Chraniuk. Z kolei Przewozy Regionalne już oferują wspólny bilet turystyczny na większość przewoźników regionalnych w kraju, a zakres współpracy PR ma być rozszerzony o przewoźników autobusowych, o czym piszemy tutaj. Wydaje się, że droga do wspólnej weekendowej oferty PKP Intercity, Przewozów Regionalnych, PKP SKM Trójmiasto, przewoźników samorządowych i państwowych PKS-ów jest bardzo prosta.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony