Partnerzy serwisu:

Jest szansa na pociągi do Ciechocinka

Michał Szymajda 18.01.2019 13,6k

Jest szansa na pociągi do Ciechocinka
Sezonowy pociąg Arrivy w CiechocinkuFot. Arriva
Bardzo ciekawe ogłoszenia pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej powiatu aleksandrowskiego. Wynika z niego, że niewielki powiat będzie chciał odbudować połączenia kolejowe między Aleksandrowem Kujawskim a Ciechocinkiem. Być może jeszcze w 2019 roku.
Takie próby wznowienia regularnych połączeń kolejowych między Aleksandrowem Kujawskim a Ciechocinkiem podejmowano już w 2018, ale ostatecznie negocjacji pomiędzy SKPL a starostwem nie udało się zakończyć uruchomieniem pociągów.

Przed świętami Bożego Narodzenia starostwo powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim umieściło na swojej stronie internetowej wstępne ogłoszenie informacyjne o zamiarze zamówienia usług transportu kolejowego między miastem powiatowym a sanatoryjnym Ciechocinkiem. Dowiadujemy się m.in., że właściwe ogłoszenie o zamówieniu pojawi się około 20 maja bieżącego roku. Urzędnicy powiatu potwierdzają chęć uruchomienia pociągów, choć decyzji o ich kształcie jeszcze nie ma.

- Nie zapadły jeszcze decyzję odnośnie kształtu w jakim miałoby funkcjonować ewentualnie przywrócone połączenie kolejowe na linii Ciechocinek - Aleksandrów Kujawski. W chwili obecnej nowy zarząd powiatu podejmuje działania mające na celu rozeznanie rynku oraz rozpatrzenie alternatywnych rozwiązań w stosunku do początkowych planów. W dalszym ciągu prowadzone są rozmowy z samorządami, które mogłyby być partnerami w organizowaniu połączenia. W związku z tym na chwilę obecną nie ma jeszcze wypracowanych szczegółów reaktywacji przewozów - poinformował Piotr Kawczyński ze Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim.

Regularne pociągi pasażerskie nie kursują po linii 245 od 2011 roku. Sporadyczne przejazdy organizowane były m.in. przez Arrivę (sezonowe pociągi weekendowe e 2014) oraz przez Turkol, który do stacji uruchamiał pociągi turystyczne.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony