Partnerzy serwisu:

Jest szansa na Darta w Ełku

Michał Szymajda 17.07.2016 427

Jest szansa na Darta w Ełku
Jeden z Dartów do Białegostoku miałby zostać wydłużony do Ełkufot. Jakub Zajkowski / Kolejowe Podlasie.
Senator Małgorzata Kopiczko zwróciła się do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa o uruchomienie bezpośredniego pociągu łączącego Ełk z Warszawą, a także o zwiększenie ilości postojów dalekobieżnych pociągów na Mazurach. Jej postulaty nie są bez szans na realizację.
– Ważną kwestią dla mieszkańców mojego regionu, ale także mieszkańców Podlasia (…) jest uruchomienie bezpośredniego połączenia dalekobieżnego w relacji Warszawa – Ełk – Warszawa – pisze senator. – Mieszkańcy ziemi ełckiej, ze względu na pozbawienie ich bezpośredniego połączenia ze stolicą własnego kraju, nie mogą czuć się gorzej niż mieszkańcy miast o podobnym potencjale, jak chociażby Augustowa, Suwałk, Zagórza, Sanoka, Kłodzka, Kudowy, które mają takie połączenie – oświadcza Małgorzata Kopiczko. Okazuje się, że PKP Intercity zastanawia się nad uruchomieniem nawet dłuższej relacji w rozkładzie jazdy 2016/2017.

Dart być może dojedzie do Ełku

– PKP Intercity (…) uwzględniło możliwość uruchomienia całorocznego pociągu IC Zamenhof w relacji Ełk – Łódź Fabryczna – Ełk przez Warszawę w godzinach porannych z Ełku (odjazd około 5:00, przyjazd do Warszawy około 9:00) oraz w godzinach popołudniowych do Ełku (odjazd z Warszawy około godziny 18:00, przyjazd około godziny 22:00). Obsługę pociągu zaplanowano elektrycznym zespołem trakcyjnych ED161 Dart – informuje Piotr Stomma, który zaznacza, że kursowanie pociągu uzależnione będzie od zgody Centrum Unijnych Projektów Transportowych, a także od możliwości finansowych budżetu państwa.

Więcej postojów na Mazurach

Senator Małgorzata Kopiczko zwróciła się także do MIB o więcej stacji zatrzymania pociągów PKP Intercity w powiecie ełckim. Okazuje się, że jest szansa na to, aby pociągi tego przewoźnika zatrzymywały się w Starych Juchach i Wydminach. Składy dalekobieżne zatrzymywały się tam do 2009, do momentu, w którym za segment dalekobieżny odpowiadały PKP Przewozy Regionalne. Później zatrzymywał się na nich również IR Niegocin z Ełku do Poznania.

– Obecnie opracowywany przez PKP Intercity rozkład jazdy 2016/2017 zakłada zatrzymanie niektórych pociągów na stacjach Wydminy i Stare Juchy – pisze w odpowiedzi na zapytanie Piotr Stomma – podsekretarz stanu w MIB. – Postoje przewidziano wstępnie dla kursującego w wakacje pociągu TLK Niegocin rel. Łódź Kaliska – Giżycko oraz dla TLK Posejdon, kursującego codziennie w relacji Białystok – Szczecin Główny.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony