Partnerzy serwisu:

Jest symulator pracy dróżnika. Z wirtualną rzeczywistością [film]

inf. pras 17.05.2021 4,5k

Powstał polski symulator do szkolenia pracowników na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego w technologii wirtualnej rzeczywistości.
Firma SimKol poinformowała o opracowaniu symulatora do szkolenia pracowników na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego w technologii wirtualnej rzeczywistości. - To innowacyjne rozwiązanie pozwoli na sprawdzenie, w jaki sposób szkolona osoba będzie wykonywać swoje obowiązki w sytuacjach stresowych oraz nietypowych – podkreśla.

Jak czytamy, oprogramowanie pozwala na symulację pracy m.in. dróżnika przejazdowego, nastawniczego, czy dyżurnego ruchu. Zastosowanie wirtualnej rzeczywistości powoduje odcięcie pracownika od bodźców zewnętrznych, co daje pełną immersję, a jednocześnie pozwala na odtworzenie sytuacji nietypowych, niemożliwych do zrealizowania z wykorzystaniem klasycznych symulatorów.

Producent zaprezentował krótki film z symulatora pracy dróżnika przejazdowego, obejmujące sytuacje, z którymi mogą się oni spotkać w codziennej pracy, m.in. późne zgłoszenie pociągu przez dyżurnego ruchu, kolizję na przejeździe, czy agresywnego uczestnika ruchu drogowego.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony